Accelerate: content-single.php

Idź po swoje! Jak przekonać innych, że jesteś najlepszy, Jack Nasher

Warning: Undefined array key "ssba_bar_buttons" in /usr/home/psliwka/domains/okiemdziewczyn.pl/public_html/wp-content/plugins/simple-share-buttons-adder/php/class-buttons.php on line 598 Warning: Undefined array key "ssba_bar_buttons" in /usr/home/psliwka/domains/okiemdziewczyn.pl/public_html/wp-content/plugins/simple-share-buttons-adder/php/class-buttons.php on line 598 Warning: Undefined array key "ssba_bar_buttons" in /usr/home/psliwka/domains/okiemdziewczyn.pl/public_html/wp-content/plugins/simple-share-buttons-adder/php/class-buttons.php on line 598 Warning: Undefined array key "ssba_bar_buttons" in /usr/home/psliwka/domains/okiemdziewczyn.pl/public_html/wp-content/plugins/simple-share-buttons-adder/php/class-buttons.php on line 598 Warning: Undefined array key "ssba_bar_buttons" in /usr/home/psliwka/domains/okiemdziewczyn.pl/public_html/wp-content/plugins/simple-share-buttons-adder/php/class-buttons.php on line 598

Bardzo lubię książki, które pozwalają mi na poszerzenie horyzontów, wzmocnienie kompetencji. Tym razem jednak opowiem Wam o książce, w której autor skupia się nie na kompetencjach rzeczywistych, ale tych, przez które oceniają nas inni ludzie.

Idź po swoje Jack Nasher

Często patrzymy na swoje kompetencje przez pryzmat własnego postrzegania. Jesteśmy świadomi tego, co umiemy, a czego powinniśmy się nauczyć. Zapominamy jednak o tym, że ludzie patrzą na nas z innej perspektywy, patrzą przez postrzegane przez nich kompetencje, na co składa się szereg zmiennych, które zależą również od tego, w jaki sposób się prezentujemy.

Książka podzielona jest na osiem rozdziałów, z czego każdy poświęcony jest innemu zagadnieniu. Przy tytule każdego z rozdziałów znajdujemy związany z nim cytat. Uważam to za ciekawe urozmaicenie tekstu. Poszczególne rozdziały omówione są w dość szczegółowy sposób, bazując na przedstawieniu konkretnych wzorców, ale także przykładów z życia wziętych i badaniach naukowych. Na końcu każdego rozdziału znajdują się zebrane w punktach wnioski. Według mnie jest to istotne, ponieważ w innym przypadku najważniejszy przekaz z danej części książki mógłby komuś umknąć wśród szczegółów.

Wiadomości dobre i złe

Kiedy siadałam do czytania książki, nie mogłam się od niej oderwać, nie kończąc rozdziału. Jednak po każdym rozdziale potrzebowałam też przerwy na przyswojenie zawartych w nich informacji, stąd potrzebne mi było nieco więcej czasu na przygotowanie recenzji.

Nie chcę zdradzać za dużo informacji o zawartości książki, ponieważ jest to tekst warty zgłębienia samodzielnie. Uważam, że jest to świetna książka dla każdego, kto czuje się w jakikolwiek sposób niedoceniany przez swoich odbiorców. Mam tu na myśli zarówno postrzeganie umiejętności przez szefa, potencjalnych pracodawców, jak i również osoby introwertyczne, które, choć często wiele umieją, mają problem, by ktoś to docenił.

Jeśli moja recenzja Was nie przekonała do recenzji książki to zerknijcie na spis treści oraz przeczytajcie fragment książki. W przypadku jakichkolwiek pytań, zapraszam do dyskusji w komentarzach :)

Warning: Undefined array key 0 in /usr/home/psliwka/domains/okiemdziewczyn.pl/public_html/wp-content/plugins/cardoza-facebook-like-box/cardoza_facebook_like_box.php on line 924