Accelerate: content-single.php

Architekci natury, czyli genialne budowle w świecie zwierząt

Warning: Undefined array key "ssba_bar_buttons" in /usr/home/psliwka/domains/okiemdziewczyn.pl/public_html/wp-content/plugins/simple-share-buttons-adder/php/class-buttons.php on line 602 Warning: Undefined array key "ssba_bar_buttons" in /usr/home/psliwka/domains/okiemdziewczyn.pl/public_html/wp-content/plugins/simple-share-buttons-adder/php/class-buttons.php on line 602 Warning: Undefined array key "ssba_bar_buttons" in /usr/home/psliwka/domains/okiemdziewczyn.pl/public_html/wp-content/plugins/simple-share-buttons-adder/php/class-buttons.php on line 602 Warning: Undefined array key "ssba_bar_buttons" in /usr/home/psliwka/domains/okiemdziewczyn.pl/public_html/wp-content/plugins/simple-share-buttons-adder/php/class-buttons.php on line 602 Warning: Undefined array key "ssba_bar_buttons" in /usr/home/psliwka/domains/okiemdziewczyn.pl/public_html/wp-content/plugins/simple-share-buttons-adder/php/class-buttons.php on line 602

Ostatnio powstaje wiele książek opisujących życie roślin i zwierząt. Jestem przekonana, że książki „Duchowe życie zwierząt” lub „Sekretne życie drzew” znacie chociaż z tytułu. Dziś chciałabym się jednak skupić na książce dotyczącą budowli w świecie zwierząt, a dokładniej „Architekci natury, czyli genialne budowle w świecie zwierząt” Mario Ludwig.

Architekci natury, czyli genialne budowle w świecie zwierząt

Opisy przyrody od zawsze mnie interesowały, jednak przez wiele lat nie był to zbyt popularny temat. Na szczęście to się zmienia, dzięki czemu o niezwykłych tworach przyrody możemy dowiedzieć się z książek.

Książka „Architekci natury (…)” to zbiór opisów dotyczących różnych zwierząt, zarówno tych małych, jakimi są mrówki, jak i większych – orangutanów. Dowiadujemy się w niej, jak bardzo dużo trudu zwierzęta wkładają w zbudowanie „mieszkania” oraz jakie to ma znaczenie społeczne.

Czy wiedzieliście, że samice altanników dobierają sobie partnerów na podstawie altany, czyli budowli przyozdobionej jak największą ilością niebieskich przedmiotów? Albo, że orangutany konstruują sobie komfortowe łóżka w koronach drzew? Albo, że budowle termitów, tzw. termitiery, które osiągają wysokość kilku metrów skonstruowane są tak, by przy pomocy wentylacji utrzymywać odpowiednią temperaturę w środku? A Wielka Rafa Koralowa, jest budowlą widoczną z kosmosu?

Książka ta jest wypełniona niezwykłymi faktami i ciekawostkami z życia zwierząt, o których w większości nie wiedziałam do tej pory. Ponadto samo wydanie jest przepiękne – twarda matowa okładka z piękną grafiką przedstawiającą mrówki. Wewnątrz znajdują się czarno-białe zdjęcia, które pozwalają lepiej zobrazować niektóre budowle.

Architektura jest sexy.

Pingiwiny.

Podsumowując, książkę przeczytałam z pewną lekkością i dużym zainteresowaniem. Autor przedstawił temat w bardzo przystępny sposób wplatając w opisy anegdoty i ciekawostki z świata opisywanych zwierząt. Uważam, że jest to tytuł wart przeczytania :)

Warning: Undefined array key 0 in /usr/home/psliwka/domains/okiemdziewczyn.pl/public_html/wp-content/plugins/cardoza-facebook-like-box/cardoza_facebook_like_box.php on line 962