Accelerate: content-single.php

Skin Doctor. Biblia zdrowej cery. Izabela Lenartowicz

Warning: Undefined array key "ssba_bar_buttons" in /usr/home/psliwka/domains/okiemdziewczyn.pl/public_html/wp-content/plugins/simple-share-buttons-adder/php/class-buttons.php on line 602 Warning: Undefined array key "ssba_bar_buttons" in /usr/home/psliwka/domains/okiemdziewczyn.pl/public_html/wp-content/plugins/simple-share-buttons-adder/php/class-buttons.php on line 602 Warning: Undefined array key "ssba_bar_buttons" in /usr/home/psliwka/domains/okiemdziewczyn.pl/public_html/wp-content/plugins/simple-share-buttons-adder/php/class-buttons.php on line 602 Warning: Undefined array key "ssba_bar_buttons" in /usr/home/psliwka/domains/okiemdziewczyn.pl/public_html/wp-content/plugins/simple-share-buttons-adder/php/class-buttons.php on line 602 Warning: Undefined array key "ssba_bar_buttons" in /usr/home/psliwka/domains/okiemdziewczyn.pl/public_html/wp-content/plugins/simple-share-buttons-adder/php/class-buttons.php on line 602

Skóra jest największym organem w naszym organizmie. Nie bez powodu zaczęto jej poświęcać sporo uwagi. Skóra pełni funkcję ochronną dla innych narządów. Może ona również informować nas o stanie zdrowia lub przeżywanych emocjach. Dziś chciałabym opowiedzieć Wam co nieco o książce, która jest poświęcona tematyce skóry – „Skin Doctor. Biblia zdrowej cery” Izabeli Lenartowicz.

Skin Doctor. Biblia zdrowej cery. Izabela Lenartowicz

Autorką książki jest Izabela Lenartowicz – „światowej sławy lekarz, osobowość Who is Who, członkini World Society i Federacji WORLDCOB, laureatka nagród: Anioł Medycyny, The Bizz, Perły Medycyny i Laur Pacjena, właścicielka kliniki medycznej. Słynie z holistycznego podejścia do pacjenta”.

Opis książki zacznę od opisu okładki, która jest gruba i tekturowa, co bardzo sobie cenię  podczas podróży z książką. Kolorystyka okładki utrzymana jest w pastelowej tonacji. Na jasnoróżowym tle wyrysowane są kontury twarzy. Okładka jest ciekawa, wyróżnia się na mojej półce, ale na pierwszy rzut oka nie wzbudzała moich skojarzeń w kierunku pielęgnacji skóry.

Najważniejsze jest jednak to, co w środku. Nie bez powodu w tytule zawarte jest sformułowanie „Biblia zdrowej cery”, ponieważ książka jest swego rodzaju kompendium wiedzy na temat skóry. W książce oprócz podstawowych typów skóry, opisu podejścia do każdego z typów, a także radzenia sobie z problemami skórnej znajdziemy wyjaśnienie wpływu naszego zdrowia psychicznego na stan oraz wygląd skóry.

Trzy pierwsze rozdziały zawierają opis podstaw pielęgnacji skóry oraz wpływ wieku na jej kondycję. To, co szczególnie mnie cieszy, to fakt, że autorka w codziennym minimum pielęgnacyjnym uwzględnia krok z zastosowaniem filtrów przeciwsłonecznych.

Czwarty rozdział poświęcony jest różnym rodzajom skóry. Każdy podrozdział poświęcony jest dla innego typu skóry —  autorka scharakteryzowała tu skórę normalną, suchą, tłustą, wrażliwą, dojrzałą, naczyniową oraz męską. Znając swój typ skóry możemy przeczytać jedynie interesujący nas fragment, w którym znajdziemy charakterystykę danego typu, wskazówki co do pielęgnacji i doboru kosmetyków, a także zabiegi kosmetyczne zalecane do danego typu cery.

Piąty rozdział poświęcony jest w całości problemom skórnym oraz sposoby walki z różnymi przypadłościami skórnymi. Znajdziemy w nim również opis czynników, które wpływają pozytywnie oraz negatywnie na daną dolegliwość.

Rozdział szósty i siódmy są poświęcone temu, jaki wpływ na nasze życie ma zdrowie psychiczne oraz styl życia.

Ostatni rozdział poświęcony jest zabiegom kosmetycznym. Większość polecanych przez autorkę zabiegów jest nieinwazyjna, a więc pozwala na poprawę wyglądu skóry bez ingerencji chirurgicznej. Z tego rozdziału możemy się dowiedzieć podstawowych informacji na temat zabiegów medycyny estetycznej i zorientować się, co odpowiada naszym potrzebom. Cieszy mnie również fakt, że przy okazji omawiania zabiegów wspomniane są przeciwwskazania zdrowotne dla każdego z nich.

Dziś zrób dla siebie coś, za co podziękujesz sobie w przyszłości.

Podsumowując, choć jest to kolejna książka o tematyce urodowej, którą przeczytałam, uważam, że jest warta poświęcenia na nią chwili uwagi. Książka napisana jest przez lekarza medycyny estetycznej, która w kompleksowy sposób podchodzi do tematu pielęgnacji skóry.

Warning: Undefined array key 0 in /usr/home/psliwka/domains/okiemdziewczyn.pl/public_html/wp-content/plugins/cardoza-facebook-like-box/cardoza_facebook_like_box.php on line 962