Accelerate: content-single.php

Spotkanie Świadomych Blogerek – to już trzecia edycja

Warning: Undefined array key "ssba_bar_buttons" in /usr/home/psliwka/domains/okiemdziewczyn.pl/public_html/wp-content/plugins/simple-share-buttons-adder/php/class-buttons.php on line 602 Warning: Undefined array key "ssba_bar_buttons" in /usr/home/psliwka/domains/okiemdziewczyn.pl/public_html/wp-content/plugins/simple-share-buttons-adder/php/class-buttons.php on line 602 Warning: Undefined array key "ssba_bar_buttons" in /usr/home/psliwka/domains/okiemdziewczyn.pl/public_html/wp-content/plugins/simple-share-buttons-adder/php/class-buttons.php on line 602 Warning: Undefined array key "ssba_bar_buttons" in /usr/home/psliwka/domains/okiemdziewczyn.pl/public_html/wp-content/plugins/simple-share-buttons-adder/php/class-buttons.php on line 602 Warning: Undefined array key "ssba_bar_buttons" in /usr/home/psliwka/domains/okiemdziewczyn.pl/public_html/wp-content/plugins/simple-share-buttons-adder/php/class-buttons.php on line 602

Spotkania Świadomych Blogerek to inicjatywa organizowana przez Izabelę Kornet w celu spotkania i edukowania kobiet działających w blogosferze. Każdemu ze spotkań towarzyszy też wyższy cel, czyli pomoc na rzecz organizacjom bliskim Organizatorce.

Jak wskazuje tytuł wpisu, w tym roku odbyła się trzecia edycja Spotkania Świadomych Blogerek. Pod tym wpisem, w powiązanych postach (sekcja „Również dla Ciebie”) będziecie mogli wejść w posty dotyczące poprzednich spotkań.

Tym razem spotkanie odbyło się w niezwykłym miejscu, czyli w Villi Secesja, która znajduje się przy ul. Gdańskiej 18 w Bydgoszczy. Na miejsce dotarłam wieczór wcześniej, ponieważ ze względu na dużą odległość od Wrocławia zdecydowałam się na nocleg w Villi. Pokoje były niezwykle klimatyczne, choć było mi nieco chłodno wieczorem, ale dość późno włączyłam ogrzewanie w pokoju. To, co mnie bardzo urzekło w tym miejscu poza wystrojem, to było przepyszne śniadanie serwowane w kameralnym gronie trzech blogerek (razem z poznanymi wieczór wcześniej Agnieszką z My Coffe Time oraz Anią z Mama-Sama.pl i Ślub Po Swojemu) – świeżo wypiekane pieczywo oraz pyszna kawa. To to, co o poranku doceniam najbardziej :).

Foto: Marta, Lady Amarena

Po oficjalnym powitaniu uczestniczek przez Izę odbył się panel dyskusyjny, który poprowadziła Katarzyna Dolak-Mazurek (autorka książki „Miłosne prawo jazdy”). Wraz z Katarzyną E. Bednarską (twórczynią marki odzieżowej MAL collection), Agnieszką Świtałą (stylistką mebli pod marką Sofa Art) oraz Agnieszką Sową-Wlazły (twórczynią marki Sleepy Owl) dyskutowały na temat wzajemnego wsparcia wśród kobiet. W rozmowie definiowały, kim jest kobieta sukcesu z ich perspektywy, a także, dlaczego tak ważna jest współpraca, wskazówki, a często też konstruktywna krytyka. W tle mogłyśmy zobaczyć slajdy ze zdjęciami, które pokazywały wspólnie zrealizowany projekt.

Foto: Marta, Lady Amarena
Foto: Marta, Lady Amarena

Dla mnie podejście do współpracy, zamiast podcinania skrzydeł innym kobietom jest rzeczą naturalną, jednak częściej pracuje w męskim gronie, gdzie jest zdecydowanie mniej zawiści o sukces innych, dlatego cieszę się, że temat wzajemnego pomagania został tu podkreślony.

Drugim punktem programu była prezentacja Marty Majszyk-Świątek z bloga „Kosmetolog Marta”. Prezentację rozpoczęła od opowiedzenia nam o tzw. audycie skóry, czyli na co powinniśmy zwracać uwagę, przyglądając się skórze. Pośród wymienionych aspektów były m.in. co widzimy, jakie są nasze odczucia, czy mamy jakieś punkty zapalne, czego używamy i co możemy z tym zrobić. Marta podkreślała, że w dbaniu o skórę ważne jest nie tylko to, co na nią nakładamy, ale także to, co jemy i jak żyjemy. Opowiedziała nam również o zawodzie Safety Assesora (pierwszy raz się dowiedziałam o istnieniu takiego stanowiska!) oraz o raportach oceny bezpieczeństwa kosmetyków. Aby kosmetyk mógł trafić na rynek, musi przejść szereg badań m.in. badanie mikrobiologiczne, dermatologiczne, fizykochemiczne, badanie stabilności i konserwacji. Zwróciła również naszą uwagę na zabiegi marketingowe, które stosowane są na opakowaniach kosmetyków tzw. „podrasowanie” INCI, którego składniki są ułożone w kolejności malejącej (im dalej w składzie, tym mniejsza zawartość), ALE składniki poniżej 1% w składzie mogą być układane dowolnie, w związku z tym producenci mogą bezkarnie wprowadzać konsumenta w błąd. Bardzo lubię prezentacje o tematyce kosmetycznej, bo zawsze mogę wyciągnąć z nich coś nowego.

Ostatnią prezentacją było wystąpienie o identyfikacji marki poprowadzoną przez Weronikę Flis z „Moyemu – studio kreatywne Twojej marki”. Była to prezentacja, z której „wyciągnęłam” najwięcej nowych informacji. Weronika opowiadała nam o tym, co jest istotne przy budowaniu marki osobistej — od palety barw przez fonty, które pozwalają innym identyfikować nasze treści z naszą marką. Podkreślała ona również to, jak istotna jest spójność i czytelność bloga z perspektywy odbiorcy. Wnioskiem, który mogłam wyciągnąć z prezentacji, jest to, że warto eksperymentować z różnymi fontami (szeryfowe, bezszeryfowe, podkreślenia, pogrubienia itp.). Weronika opowiedziała nam również o rebrandingu i o tym, że warto go robić, jeśli tylko czujemy potrzebę. A jeśli nie czujemy się pewni w tej kwestii — warto skonsultować się ze specjalistą, traktując to jako inwestycję w swoją stronę.

Na koniec odbyły się licytacje, których celem było zebranie pieniędzy na wsparcie Fundacji „Mali Wojownicy”. Wśród Partnerów tej edycji spotkania znalazło się wiele osób, które zaoferowały swoje produkty lub usługi. Dzięki temu udało nam się wspólnymi siłami zebrać 1695 zł dla Fundacji! :)

Foto: Marta, Lady Amarena

Wśród Partnerów wydarzenia znaleźli się: Wydawnictwo Ovo, SangoTrade, BurnActive, Gra w słoiku, Nowak Migration, Zagubiona w wyobraźni, Ślubposwojemu.pl, Mamaju, Karolina Kasznia, Lady Amarena, Katarzyna Dolak-Mazurek, Agnieszka Sowa-Wlazły, Agnieszka Świtała, Katarzyna Bednarska oraz Weronika Flis.

Foto: Marta, Lady Amarena
Foto: Marta, Lady Amarena
Foto: Marta, Lady Amarena

Przez całe wydarzenie towarzyszyła nam Marta Lady Amarena, która zadbała o relację fotograficzną podczas spotkania i której zdjęcia z wydarzenia możecie zobaczyć w tym wpisie.

Na koniec chciałabym Wam pokazać, co przywiozłam ze spotkania. Są to zarówno prezenty od Partnerów, jak i przedmioty, które wylicytowałam.

Gumka do włosów MAL Collection (z licytacji)
Peeling do ciała Organic Shop (licytacja od Burn Active)
Plakat A4 od MOYEMU
Kubek z koalą (licytacja od Nowak Migartion)
Kubek z koalą (licytacja od Nowak Migartion)
Książeczka dla dzieci Wydawnictwo OVO (licytacja)
Książeczka dla dzieci Wydawnictwo OVO (licytacja)
Poszewka na poduszkę Sango Trade
Suplement diety Burn Active
Gra w słoiku dla Par (licytacja)
Bony podarunkowe od Sleepy Owl, Sofa Art i MAL Collection
Mój zakup ze zniżką z bonu od Sleepy Owl – koszula do spania Tree.
Warning: Undefined array key 0 in /usr/home/psliwka/domains/okiemdziewczyn.pl/public_html/wp-content/plugins/cardoza-facebook-like-box/cardoza_facebook_like_box.php on line 1025