Accelerate: content-single.php

Spotkanie Świadomych Blogerek, czyli co się działo w Bydgoszczy?

Warning: Undefined array key "ssba_bar_buttons" in /usr/home/psliwka/domains/okiemdziewczyn.pl/public_html/wp-content/plugins/simple-share-buttons-adder/php/class-buttons.php on line 598 Warning: Undefined array key "ssba_bar_buttons" in /usr/home/psliwka/domains/okiemdziewczyn.pl/public_html/wp-content/plugins/simple-share-buttons-adder/php/class-buttons.php on line 598 Warning: Undefined array key "ssba_bar_buttons" in /usr/home/psliwka/domains/okiemdziewczyn.pl/public_html/wp-content/plugins/simple-share-buttons-adder/php/class-buttons.php on line 598 Warning: Undefined array key "ssba_bar_buttons" in /usr/home/psliwka/domains/okiemdziewczyn.pl/public_html/wp-content/plugins/simple-share-buttons-adder/php/class-buttons.php on line 598 Warning: Undefined array key "ssba_bar_buttons" in /usr/home/psliwka/domains/okiemdziewczyn.pl/public_html/wp-content/plugins/simple-share-buttons-adder/php/class-buttons.php on line 598

Jakiś czas temu, w wakacje, Iza z bloga The Secret of Healing ogłosiła nabór na pierwszą edycję Spotkania Świadomych Blogerek. Kiedy tylko się o tym dowiedziałam, wiedziałam, że chcę wziąć w nim udział. Spytałam więc Martę, czy nie ma nic przeciwko bym zgłosiła się bez niej. Zgłosiłam się. Na początku dostałam się na listę rezerwową – pojawiła się nadzieja. Naprawdę bardzo chciałam wziąć udział w tym wydarzeniu. Udało się. I wiecie co? Ani trochę nie żałuję.

Zanim opowiem Wam o samym spotkaniu, chciałabym Wam przybliżyć sylwetkę Organizatorki. Iza to drobna młoda kobieta, niezwykle zdeterminowana. Mając niespełna 21 lat zorganizowała (w dniu swoich urodzin) wydarzenie na ogólnopolską skalę, podejmując liczne współprace z Partnerami i dopinając wydarzenie w każdym najmniejszym szczególe.

Iza organizując Spotkanie Świadomych Blogerek (SŚB) wielokrotnie podkreślała, jak duże wsparcie dawała jej przy tym Mama. Wiem, że wsparcie bliskich, zwłaszcza w ważnych momentach naszego życia jest niezwykle ważne, dlatego chciałabym Pani podziękować, bo dołożyła Pani swoją cegiełkę do naszego spotkania.

Izabela Kornet - Organizatorka Spotkania Świadomych Blogerek
Izabela Kornet – Organizatorka Spotkania Świadomych Blogerek
Mama Izabeli Kornet
Mama Organizatorki podczas przygotowań przed spotkaniem

Czym jest świadome blogowanie? Każdy może to rozumieć na swój sposób. Ja na ten moment mogę określić to krótko jako zespół celowych działań blogera ukierunkowanych na czytelnika.

Spotkanie było dla mnie swego rodzaju warsztatem, dużo wniosło do mojego sposobu postrzegania blogowania. Dowiedziałam się wielu ciekawych rzeczy, ale także udało mi się uporządkować to co już wiem. A wszystko to za sprawą przygotowanych specjalnie dla nas prelekcji. O tym, czego dotyczyła każda z nich opiszę Wam w kolejnym artykule. Dziś zostawię Was z zapowiedzią w postaci harmonogramu. Niestety Pani Marta Żubrycka się rozchorowała i nie dotarła na spotkanie, jednak po spotkaniu przygotowała dla nas niespodziankę w postaci ebooka pt.: „Mówię życiu TAK – stwórz swoją mapę wartości w 7 dni”.

Spotkanie oprócz walorów rozwojowych miało również cel, jakim było wsparcie finansowe Fundacji Chustka, która chce nieść radość osobom, które cierpią z powodu choroby. Dzięki zorganizowanych podczas i przed spotkaniem licytacji udało nam się uzbierać 1874 zł na rzecz Fundacji!

Harmonogram Spotkania Świadomych Blogerek
Harmonogram Spotkania Świadomych Blogerek

Jak już wspomniałam wyżej spotkanie wspomogło prawie 50 Partnerów, którzy zaangażowali się w wydarzenie. Zaczynając od Restauracji & Kawiarni Spiżarnia, która znajduje się przy ul. Zbożowy Rynek 9 w Bydgoszczy. To właśnie w tym miejscu mogłyśmy się spotkać w zamkniętym gronie.  Autorka bloga Spichlerz Handmade wykonała m. in. piękne dyplomy dla Uczestniczek i Prelegentek. Pysznym wegańskim tortem zajadałyśmy się dzięki piekarni Domowy ZakątekWspierał nas również serwis KobiecePorady.plFace&Look, Rainbow Loom, sosrodzice.pl oraz Empress MotionZdjęcia podczas spotkania robiła Lady AmarenaNie obyło się również bez upominków. Otrzymałyśmy również wiele wspaniałych prezentów (część z nich była przeznaczona na licytację), które przedstawię Wam w kolejnym wpisie.

Dyplom dla jednej z Prelegentek od Spichlerz Handmade
Dyplom dla jednej z Prelegentek od Spichlerz Handmade
Tort wykonany przez Domowy Zakątek
Tort wykonany przez Domowy Zakątek

Upominki i przedmioty na licytację

Poniżej przedstawiam Wam listę Uczestniczek spotkania. Nasze grono było dość zróżnicowane tematycznie, dlatego krótko przybliżę Wam każdy z blogów:

1) Patrycja Ewa Nowak

http://www.paaatriziaa.blogspot.com/

Blogerka urodowa, pisze przede wszystkim o pielęgnacji i makijażu. Robi piękne stylizacje paznokciowe!

2) Olga Biskupska

http://placesandplants.com/

Czyli Lisia Kita, prowadzi razem z Wilkiem bloga o roślinach i podróżach, która są pasją autorów. Oprócz ciekawych miejsc, znajdziemy tam również wpisy o tematyce wegańskiej.

3) Krystyna Polek

https://twardonaziemimiekkowchmurach.blogspot.com/

Pisze o wszystkim co jest związane z pracą. Zarówno w kontekście pracodawców, jak i pracowników. Radzi, motywuje i recenzuje. Do tego ma mnóstwo pozytywnej energii!

4) Sylwia Cieszyńska

http://www.mietawkapeluszu.pl/

Miłośniczka ziół oraz wszystkiego co zielone. Na jej blogu znajdziecie ciekawostki, fakty i porady związane z ziołami, recenzje kosmetyków, przepisy, a także wpisy lifestylowe.

5) Magdalena Kuncio

http://kuncio.com/

Blog o tematyce parentingowej. Oprócz spraw związanych z rodzicielstwem Magda zaraża pozytywną energią i oprowadza też po ciekawych różnych ciekawych miejscach.

6) Magdalena Szczęśniak

http://kartkazpasja.com/

Blog o miłości do rękodzieła, a dokładniej o pasji, jaką jest tworzenie kartek okolicznościowych – i nie tylko. Znajdziecie tam również tematy związane z rodziną.

7) Żaneta Bomba

http://mother-andson.blogspot.com/

Wszystko co związane z macierzyństwem i wychowaniem dzieci. Oprócz porad, znajdziecie tam również pomysły na kreatywne zabawy.

8) Anna Maria Wiśniewska

http://www.annamariawisniewska.pl/

Specjalistka w dziedzinie marketingu i sprzedaży. Na blogu znajdziecie wiele porad między innymi dotyczących mediów społecznościowych oraz budowania marki.

9) Lena Murawska

http://mama-m.pl/

Mama dwójki, która urodziła się tego samego dnia, w odstępie dwóch lat. Na blogu porusza tematy związane z rodzicielstwem dzieląc się swoimi doświadczeniami. Lena wyraźnie pokazuje czy i jak połączyć karierę z rodzicielstwem.

10) Adrianna Frasz

http://przez-pryzmat-marzen.blogspot.com/

Miłośniczka grafiki komputerowej. Na blogu porusza podobną tematykę do tej, którą znajdziecie u mnie.  Znajdziemy u niej wpisy o fotografii, kosmetykach i stylu życia, ale także przemyślenia, motywacje i inspiracje.

11) Karolina Jaskólska

http://dzieciecapodroz.pl/

Blogująca mama i dziennikarka. Pisze o rodzinnych wypadach, zarówno tych dużych, jak i nieco mniejszych. Opisuje atrakcje dla dzieci – zarówno miejsca i wydarzenia, jak i sposoby na zagospodarowanie czasu. Czasem również pojawiają się wpisy okiem Tatusia, które znajdują się w sekcji „Na bieżąco”.

12) Marta Kraszewska

http://www.rudymspojrzeniem.pl/

Mama, która większość uwagi na blogu poświęca książkom, ale jest również kącik pt.: „Jestem mamą”. U Marty znajdziemy recenzje książek w trzech kategoriach literaturowych – dla dorosłych, dla młodzieży i dla dzieci.

13) Nadine Kranik

http://macierzynstworaz.pl/

Nadine porusza na blogu tematykę parentingową. Porusza wszelkie aspekty, od ciąży do wszelkich tematów związanych z dziećmi. Znajdziemy tam również przepisy na domowe potrawy oraz posty związane z rękodziełem, a w szczególności szyciem.

14) Roksana Prusarczyk

http://www.dzwoneczkowa.pl/

Blog o szerokiej tematyce. Znajdziemy tam zarówno wpisy dotyczące spraw rodzinno-domowych, jak i recenzje książek. Ciekawą sekcją na blogu Roksany jest sekcja z grami i planszówkami.

15) Joanna Perzanowska-Kuśnierek

http://matkawkratke.pl/

Prowadzi bloga o tematyce parentingowej, jednak porusza również kwestie bliskiej każdej kobiecie oraz działkę związaną z podróżami. Jest tu również „Strefa Taty”, gdzie znajdziemy wpisy przedstawione męskim okiem.

16) Iza Damse

http://www.nietylkorozowo.pl/

Blog o życiu matki, której świat nie zawsze jest różowy, ale wypełniony wieloma kolorami. Iza pokazuje na blogu również modę dziecięcą.

17) Sylwia Narkowicz

http://www.oczamimamy.pl/

Sylwia jak sama wspomina jest nie tylko mamą, ale przede wszystkim kobietą i właśnie o tym pisze na blogu. Oprócz tego porusza tematy, które bezpośrednią wiążą się z nią i jej rodziną.

18) Marta Block

http://blogowe.zosinkowy.com.pl/

U Marty znajdziemy przeróżne treści, od lifestyle-owych przez recenzje do tematów związane z domem i rodziną. Na jej blogu znajdziemy serię wpisów, której celem jest ukazanie piękna miejsc w Polsce.

19) Izabela Kornet

http://www.thesecretofhealing.pl/

Organizatorka spotkania, o której wspomniałam wyżej. Tematyka jej bloga wiąże się z prowadzeniem świadomego życia. Iza jest perfekcjonistką, a to co robi, robi zgodnie z własnymi przekonaniami. W wieku 15 lat wydała książkę pt. „Pasja życiem”. Robi również naturalne kosmetyki.

20) ja, Agnieszka Wiśniewska

Blogerka urodowo-lifestylowa. Jeśli jesteś tu po raz pierwszy to wiedz, że piszę głównie o kosmetykach i pielęgnacji, i wiem, że mam już dość sporą wiedzę w tym temacie.

Wspólne zdjęcie większości osób zaangażowanych w Spotkanie Świadomych Blogerek :)
Wspólne zdjęcie większości osób zaangażowanych w Spotkanie Świadomych Blogerek :)

Dziękuje wszystkim osobom, które były zaangażowane w spotkanie, Izie – za świetną organizacje, Uczestniczkom za bardzo miłe towarzystwo, Partnerom za wsparcie i upominki, Prelegentkom za wiele ciekawostek i przydatnych informacji.

Mam nadzieję, że się jeszcze spotkamy!

Warning: Undefined array key 0 in /usr/home/psliwka/domains/okiemdziewczyn.pl/public_html/wp-content/plugins/cardoza-facebook-like-box/cardoza_facebook_like_box.php on line 924