Accelerate: content-single.php

Olejek z drzewa herbacianego

Warning: Undefined array key "ssba_bar_buttons" in /usr/home/psliwka/domains/okiemdziewczyn.pl/public_html/wp-content/plugins/simple-share-buttons-adder/php/class-buttons.php on line 598 Warning: Undefined array key "ssba_bar_buttons" in /usr/home/psliwka/domains/okiemdziewczyn.pl/public_html/wp-content/plugins/simple-share-buttons-adder/php/class-buttons.php on line 598 Warning: Undefined array key "ssba_bar_buttons" in /usr/home/psliwka/domains/okiemdziewczyn.pl/public_html/wp-content/plugins/simple-share-buttons-adder/php/class-buttons.php on line 598 Warning: Undefined array key "ssba_bar_buttons" in /usr/home/psliwka/domains/okiemdziewczyn.pl/public_html/wp-content/plugins/simple-share-buttons-adder/php/class-buttons.php on line 598 Warning: Undefined array key "ssba_bar_buttons" in /usr/home/psliwka/domains/okiemdziewczyn.pl/public_html/wp-content/plugins/simple-share-buttons-adder/php/class-buttons.php on line 598

Witam, dzisiaj o jednym z produktów, który pomógł mi w walce z trądzikiem. Jest to mój must have, jeśli chodzi o jakiekolwiek niespodzianki pojawiające się na buzi ;)

Tea Tree Oil – olejek z drzewa herbacianego

Pozyskiwany jest z gałązek szczytowych Melaleuca alternifolia. Posiada ponad 90 związków o działaniu bakteriobójczym. Powstaje przez destylację z parą wodną.

Działanie i zastosowanie:

Posiada bardzo silne właściwości bakteriobójcze, wirusobójcze oraz grzybobójcze. Jest wskazany do stosowania przy trądziku. Często jest używany w preparatach oczyszczających skórę. Jego działanie sprowadza się do ograniczenia powstawania nowych zmian skórnych przez ustabilizowanie pracy gruczołów łojowych. Zapobiega zakażeniom, a także przyśpiesza regenerację. Polecany jest również do leczenia ran. Posiada zapach korzenny, początkowo może podrażniać nos.
drzewko herbaciane

Melaleuca alternifolia źródło: http://imgkid.com/melaleuca-alternifolia.shtml

Jak używać?

-Na delikatnie zwilżoną pałeczkę do uszu należy nałożyć 1 kroplę olejku herbacianego i posmarować nim zmiany skórne. Stan zapalny powinien zniknąć w przeciągu 2 dni.

-Bez rozcieńczania – nakładamy małą ilość olejku na patyczek do uszu i smarujemy nim niespodzianki.

-Możemy również dodawać do maseczek – w tym wypadku dodajemy 2-3 krople, olejek często dodawałam do glinki.

Cena:

Na allegro ok. 10 zł

Dostępność:

Apteki, allegro

Podsumowanie:

Olejek jest jednym z moich ulubieńców, jeśli chodzi o zwalczanie trądziku ;) Dzięki niemu stan mojej cery znacznie się poprawił. Obecnie okazjonalnie wyskakują mi jakieś niespodzianki, w przeciwieństwie do tego co miałam kiedyś jest o niebo lepiej.

Warning: Undefined array key 0 in /usr/home/psliwka/domains/okiemdziewczyn.pl/public_html/wp-content/plugins/cardoza-facebook-like-box/cardoza_facebook_like_box.php on line 924