Olej jojoba, olejek z drzewa herbacianego oraz Savon Noir D’Maroc od CosmoSpa

Dzisiaj chciałabym zaprezentować  kosmetyki, które pewnie większość z Was zna, a są nimi olejek jojoba, olejek z drzewa herbacianego oraz Savon Noir D’Maroc. Są to kosmetyki naturalne, które posiadają krótkie, ale dobre składy.

Złoty Olej Jojoba pozyskiwany jest z owoców pustynnego krzewu jojoba w wyniku tłoczenia na zimno.

Buteleczka została wyposażona w atomizer, który ułatwia aplikację. Opakowanie jest szczelne, możemy zabrać olejek na wyjazdy bez obawy, że wyleje się nam w torbie. Olejek stosowałam zarówno do włosów jak i do skóry twarzy w obu przypadkach sprawdził się znakomicie. Skóra na twarzy stała się bardziej nawilżona. Olejek wchłania się bardzo szybko. Przy używaniu na włosy zauważyłam poprawę kondycji włosów. Stały się bardziej odżywiane i łatwiej się rozczesywały.

Olejek z drzewa herbacianego:

Stosowałam go punktowo na zmiany skórne. Szybko uspokoja i gasi zmiany. Posiada właściwości bakteriobójcze, grzybobójcze i wirusobójcze. Macie na niego jakieś inne sprawdzone sposoby? ;)


Savon Noir D’Maroc – Czarne mydło na bazie czarnych oliwek i oleju oliwnego.

Uwielbiam kosmetyki naturalne, ze względu na ich skuteczne działanie, mimo prostego składu. Przy dłuższym stosowaniu mydła efekty są niesamowite. Skóra jest świetnie oczyszczona, wręcz „tępa” w dotyku oraz „skrzypi”. Zapach jest dość nieprzyjemny, ale w zamian za efekt jestem skłonna go znieść. Bardzo dobrze usuwa martwy naskórek. Kosmetyk nie posiada konserwantów ani innych sztucznych barwników, za to ma ogromny plus. Konsystencja jest gęsta, dlatego trochę utrudnia aplikacje mydła. Opakowanie jest odpowiednie do tego typów produktów, dzięki niemu możemy wydobyć kosmetyk do końca.

Znacie te produkty? Lubicie? :)