Accelerate: content-single.php

Najlepsze książki 2017 – moja lista

Warning: Undefined array key "ssba_bar_buttons" in /usr/home/psliwka/domains/okiemdziewczyn.pl/public_html/wp-content/plugins/simple-share-buttons-adder/php/class-buttons.php on line 602 Warning: Undefined array key "ssba_bar_buttons" in /usr/home/psliwka/domains/okiemdziewczyn.pl/public_html/wp-content/plugins/simple-share-buttons-adder/php/class-buttons.php on line 602 Warning: Undefined array key "ssba_bar_buttons" in /usr/home/psliwka/domains/okiemdziewczyn.pl/public_html/wp-content/plugins/simple-share-buttons-adder/php/class-buttons.php on line 602 Warning: Undefined array key "ssba_bar_buttons" in /usr/home/psliwka/domains/okiemdziewczyn.pl/public_html/wp-content/plugins/simple-share-buttons-adder/php/class-buttons.php on line 602 Warning: Undefined array key "ssba_bar_buttons" in /usr/home/psliwka/domains/okiemdziewczyn.pl/public_html/wp-content/plugins/simple-share-buttons-adder/php/class-buttons.php on line 602

Minął rok 2017. Był on rokiem, w którym zaczęłam sporo czytać. Dominowały u mnie książki rozwojowe, historyczne i oparte na faktach. W tym wpisie przedstawię Ci najlepsze książki 2017 roku. Jest to moja subiektywna opinia, a książki, które wspominam były przeze mnie przeczytane (a niekoniecznie wydane) w minionym roku.

Najlepsze książki 2017 roku.

Finansowy Ninja (Michał Szafrański)

Świetna spojrzenie na szeroko pojęte finanse. Przedstawia racjonalne podejście do dysponowania pieniędzmi, oszczędności, budowania poduszki finansowej, podatków, czy inwestycji. Bardzo spodobał mi się rozdział o kupowaniu domu lub mieszkania. Autor w oparciu o przykłady prezentuje jak duże koszty generuje kredyt mieszkaniowy. Zakup nieruchomości, w której mamy mieszkać nie jest inwestycją, a raczej kosztem i autor przekazuje jak bardzo on się zmienia w zależności od naszego kapitału początkowego.  Uważam, że jest to książka, którą powinien przeczytać każdy, kto jest nieco zagubiony w temacie zarządzania pieniędzmi. Jedyne do czego mogę się przyczepić to zbyt cienki i delikatny papier (choć z ekonomicznego punktu widzenia może to celowy zabieg?).

Blog. Pisz, kreuj, zarabiaj (Tomek Tomczyk)

Książka dedykowana przede wszystkim blogerom, ale również osobom, które z nami współpracują. Poradnik napisany lekkim językiem, składający się przez większość tekstu w spójną całość. Tomek Tomczyk dzieli się swoimi doświadczeniami na temat blogowych współprac oraz tego jakie jest jego podejście do zarabiania na blogach, dlaczego czasem warto porzucić jakąś współpracę tak, aby nie palić sobie dróg do kooperacji z innymi firmami. Sam autor jest osobą kontrowersyjną o niecodziennych, lecz często trafnych poglądach. Myślę, że jest to pozycja warta do przeczytania przez każdego blogera, który myśli o zarabianiu na swoim blogu.

Jeden z nas. Opowieść o Norwegii (Åsne Seierstad)

Historia masakry, która wstrząsnęła światem. Anders Breivik w 2011 dokonał dwóch zamachów w Norwegii, w wyniku których zginęło 77 osób.  Autorka na podstawie licznie zebranych materiałów przedstawia psychologiczny obraz bohatera – od dzieciństwa do czasu przebywania w areszcie. W książce można doszukać się motywów, których skutkiem była tragedia narodu norweskiego. Pokazuje ona człowieka, który wierzy we własne przekonania i robi wszystko by to osiągnąć, wkraczając w końcu na drogę przemocy. Książka prezentuje również nieudolne działania służb bezpieczeństwa, które nie były odpowiednio przygotowane na takie ataki. Sama postać Andersa jest dla mnie zarówno genialna, jak i tragiczna, nieco odrealniona. Choć w najmniejszym stopniu nie popieram jego działań, potrafię w pewnym stopniu zrozumieć co mogło do tego doprowadzić.

Sprawiedliwi zdrajcy. Sąsiedzi z Wołynia (Witold Szabłowski)

Książka przedstawiająca rzeź wołyńską z innej perspektywy, w formie reportażu. Autor nie dzieli ludzi względem dobrych i złych ze względu na pochodzenie etniczne. Na podstawie dokumentów i relacji świadków, przedstawia historię ludzi, którzy ryzykowali życiem by ocalić ludzi innych narodowości. Książka doczekała się oddzielnej recenzji, którą możecie przeczytać tutaj.

Spowiedź Hitlera. Szczera rozmowa z Żydem (Christhoper Macht)

Książka na zasadzie rozmowy pomiędzy Adolfem Hitlerem a jego przyjacielem pochodzenia żydowskiego – Eduardem Blochem. Jest ona oparta na notatkach stworzonych prawdopodobnie przez doktora Blocha, w której dyktator i przywódca opowiada o swoim życiu. Jest to pierwsza książka o Hitlerze, którą przeczytałam. W książce przedstawiony jest obraz człowieka, który podążając za swymi ideałami dążył za wszelką cenę do poprawy bytu narodu niemieckiego.

Warning: Undefined array key 0 in /usr/home/psliwka/domains/okiemdziewczyn.pl/public_html/wp-content/plugins/cardoza-facebook-like-box/cardoza_facebook_like_box.php on line 1025