Accelerate: content-single.php

Zapuszczamy włosy. Kilka ważnych informacji

Warning: Undefined array key "ssba_bar_buttons" in /usr/home/psliwka/domains/okiemdziewczyn.pl/public_html/wp-content/plugins/simple-share-buttons-adder/php/class-buttons.php on line 602 Warning: Undefined array key "ssba_bar_buttons" in /usr/home/psliwka/domains/okiemdziewczyn.pl/public_html/wp-content/plugins/simple-share-buttons-adder/php/class-buttons.php on line 602 Warning: Undefined array key "ssba_bar_buttons" in /usr/home/psliwka/domains/okiemdziewczyn.pl/public_html/wp-content/plugins/simple-share-buttons-adder/php/class-buttons.php on line 602 Warning: Undefined array key "ssba_bar_buttons" in /usr/home/psliwka/domains/okiemdziewczyn.pl/public_html/wp-content/plugins/simple-share-buttons-adder/php/class-buttons.php on line 602 Warning: Undefined array key "ssba_bar_buttons" in /usr/home/psliwka/domains/okiemdziewczyn.pl/public_html/wp-content/plugins/simple-share-buttons-adder/php/class-buttons.php on line 602

Dzisiaj przychodzę do Was z postem na temat zapuszczania włosów. Często widzę na różnych forach pytania w tej sprawie. Od czego zacząć? Czy dany produkt działa? W tym poście chciałabym poruszyć kilka ważnych aspektów w zapuszczaniu włosów, które często są pomijane. Zapraszam do przeczytania :)

Na początku przede wszystkim musimy zadbać o włosy, które już mamy. Nie możemy za wszelką cenę dążyć do wzrostu nie zwracając uwagi na stan naszych włosów. Tutaj najważniejsze będzie:

    • Podcinanie końcówek włosów. Możemy robić to rzadziej niż jest to zalecane, ale nie możemy o tym zapominać. Wiem, że czasem każdy centymetr jest na wagę złota ;)
    • Nie niszcz, postaraj się ograniczyć używanie suszarki, lokówki oraz prostownicy. Włosy, które są bardzo mocno zniszczone mogą się kruszyć.
Serum oczyszczające do skóry głowy BIONIGREE

Przechodząc do najważniejszych zasad w zapuszczaniu włosów, powinniśmy zacząć od:

Oczyszczania skóry głowy

To właśnie od niej zależy jak szybko będą rosły włosy  i co zdołamy z nich wykrzesać. Może nie mamy do końca wpływu na to jak grube i gęste będą, ale systematycznością możemy wydobyć  z nich maksymalne możliwości. Od czasu do czasu postaw na oczyszczenie skóry głowy. Możesz to zrobić przez zastosowanie serum oczyszczającego BIONIGREE, pisałyśmy o tym serum jakiś czas temu, więcej informacji możecie znaleźć <tutaj>. Dobrym rozwiązaniem będzie również peeling skóry głowy, który możecie przygotować same w domu. Z przepisu od Anwen należy wymieszać 4 łyżki cukru z 2 łyżkami szamponu. Dzięki oczyszczaniu skóry głowy składniki odżywcze będą lepiej w nią wnikać.

Używaj naturalnych kosmetyków do włosów

Nie kosztują majątku, a mogą zdziałać cuda. Czemu akurat naturalne kosmetyki do włosów? Przede wszystkim dlatego, że posiadają dużo lepsze składy od tych drogeryjnych. Większość nie posiada np. SLS. Dostarczą naszym włosom więcej składników odżywczych.

Używaj produktów do skóry głowy, które ograniczają wypadnie oraz pobudzają wzrost włosów

Tutaj wybór jest szeroki. Mamy miedzy innymi do wyboru: Jantar – odżywka do skóry głowy, Joanna – rzepa, kozieradka oraz lotion vitapil. U mnie najlepiej działała kozieradka, ale jest to kwestia indywidualna. Najlepiej przetestować kilka produktów i samemu ocenić co działa na nas najlepiej. Niezależnie od wyboru produktu najważniejsza będzie systematyczność!

Stosuj oleje do skóry głowy

W zapuszczaniu włosów często są pomijane. Większość osób stosuje je tylko na długość. Oleje powinniśmy stosować zarówno na skórę głowy jak i na całą długość. W ten sposób nasze włosy będą odżywione, nawilżone oraz wzmocnione.  Stosowanie ich na skórę głowy przyczyni się do ograniczenia wypadania włosów, pobudzi do wzrostu, nawilży skórę głowy, dostarczy składników odżywczych, a to wszystko przyczyni się do poprawienia ogólnego ich wyglądu. Tutaj polecam olejek do skóry głowy – khadi oraz rokitnikowy kompleks olei do przyśpieszenia wzrostu włosów.

Drożdże piwowarskie Lewitan oraz calcium pantothenicum

Stosuj suplementy 

Na rynku jest mnóstwo suplementów, które dadzą włosom kopa ;) Ostatnio jednym z najczęściej reklamowanych produktów z tego rodzaju jest biotebal. Wskazaniem do jego stosowanie będzie niedobór biotyny, który może być przyczyną nadmiernego wypadania włosów. Duża część osób zauważyła poprawę po stosowaniu tych tabletek. Inne znane i lubiane to: drożdże piwowarskie, calcium pantothenicum, vitapil, skrzypovita oraz revalid. Tutaj opinie są różne. Sami musimy ocenić co działa na nas najlepiej.

 

Warning: Undefined array key 0 in /usr/home/psliwka/domains/okiemdziewczyn.pl/public_html/wp-content/plugins/cardoza-facebook-like-box/cardoza_facebook_like_box.php on line 962