Mgiełka do ciała 'Owoc granatu i mango’ Avon Naturals

Dzisiaj mam dla was analizę głównych składników mgiełki 'Owoc granatu i mango’ Avon Naturals,
Cena: ok. 16,90zł / 125ml, często są na nie promocje
Sugerowane działanie: Pachnąca mgiełka do ciała z kompleksem Bio Seed i wyciągiem z owocu granatu i mango nadaje skórze znakomite, owocowe odświeżenie.

GŁÓWNE SKŁADNIKI:

+/-Alkohol denaturowany(Alcohol Denat)-Jest dobrym środkiem rozpuszczający dla wielu substancji. Skoncentrowany alkohol denat. jest trujący. Często stosuje się go w kosmetykach zamiast czystego alkoholu, aby uczynić je nie do spożycia. Posiada działanie-tonizującym, oczyszczającym, odtłuszczającym, odświeżającym.
+Woda-nawilża i chroni przed przesuszeniem
-Parfum inaczej Fragrances- Często pod tą nazwą kryją się substancje silnie uczulające (alergeny). To chemiczne imitacje zapachów.
+Triklosan- Substancja konserwująca, która uniemożliwia rozwój i przetrwanie mikroorganizmów w czasie użytkowania produktu. Chroni również kosmetyk przed nadkażeniem bakteryjnym.
+Glikol propylenowy(Propylene Glycol)- zapobiega wysychaniu masy przy ujściu butelki. Obniża aktywność wody, a co za tym idzie wspomaga działanie konserwujące. Woda może być pożywką dla drobnoustrojów.

PODSUMOWANIE:

Skład nie do końca jest dobry. Alkohol może przesuszać skórę, więc należy uważać z częstotliwością używania mgiełki.
Jednak czy należy go sobie całkowicie odmawiać? Nie używamy mgiełek w dużych ilościach jedynie psikamy kilka razy . W takich ilościach alkohol nie powinien nam zaszkodzić.
Mgiełka posiada bardzo piękny, owocowy i intensywny zapach. Jednak nie utrzymuje się on za długo na skórze. Opakowanie jest wygodne, szczelne i praktyczne. Atomizer nie zacina się. Mgiełka starcza na bardzo długi okres