Masło do ciała z olejkiem arganowym

Kiedy byłam młodsza wszelkie smarowidła do ciała używałam sporadycznie, raz góra dwa razy w tygodniu. Obecnie masło do ciała lub balsam stosuję po każdej kąpieli. Oprócz tego, że moja pielęgnacja stała się bardziej regularna zaczęłam być również bardzo wybredna, baczniej przyglądając się składom produktów, które wybieram. Jako, że większość produktów, które testowałam w ramach współpracy z firmą Diagnosis tym razem zdecydowałam się na masło do ciała z olejem arganowym.

Masło do ciała z olejkiem arganowym

Opis producenta

Najlepsze masło do ciała z  olejkiem arganowy formuła zapewni Twojej skórze inten­sywne i długotrwałe nawilżenie. Dzięki zawartości cennych skład­ników: masła Shea, białka pszenicznego, keratyny, panthenolu, witaminy E i aloesu, Masło do ciała widocznie ujędrni i zregeneruje Twoją skórę, pozosta­wiając ją wyjątkowo miękką i gładką w dotyku.

Masło do ciała z olejkiem arganowym

Moja opinia

Masło znajduje się w 300-mililitrowym plastikowym słoiczku. Ciemne opakowanie chroni zawartość przed szkodliwym działaniem promieniowania UV. Forma odkręcanego słoiczka sprawia, że bez problemu możemy wydobyć z opakowania całą zawartość. Jest to mniej higieniczne niż opakowania z pompką, jednak w przypadku kosmetyków do pielęgnacji ciała jest to według mnie jak najbardziej akceptowalne.

Kosmetyk ma dobry skład – już na trzecim miejscu widnieje olej arganowy, który ma świetne właściwości pielęgnacyjne. Tuż za nim jest niestety parafina, którą w przypadku kosmetyków do ciała akceptuje, chociaż wolałabym jej tam nie znaleźć.

Masło bardzo pozytywnie zaskoczyło mnie swoją wydajnością, gdyż bardzo często wykańczam tego typu kosmetyki w ciągu 2-3 tygodni, zaś w przypadku tego masła był to ponad miesiąc. Lekka, ale nieco tłustawa formuła kosmetyku sprawiała, że bardzo łatwo mogłam go rozprowadzić na ciele. Masło w moim przypadku wchłaniało się dość szybko, choć nie błyskawicznie. Dzięki niemu mogłam utrzymać skórę na optymalnym dla mnie poziomie nawilżenia, choć nie jestem pewna czy byłby wystarczający dla bardzo suchej skóry.

Masło do ciała z olejkiem arganowym

Więcej informacji na temat balsamu znajdziecie tutaj