KLAPP Power Effect: Dwufazowe serum

Dziś chciałabym się z Wami podzielić moimi wrażeniami dotyczącymi tygodniowej kuracji za pomocą kapsułek dwufazowych KLAPP Power Effect Bi Phase Serum+Vitamin C/Hyaluron.

Bi-Phase Serum KLAPP

Od producenta

Ciekawostka. Dlaczego ampułki dwufazowe są dobre? Co to znaczy, że są dwufazowe?

Ampułka dwufazowa to taka, w której preparat ma wyraźnie widoczne dwie fazy (warstwy) – tłuszczową i wodną. W warstwie tłuszczowej „zawieszone” są substancje tłuszczowe (np. oleje roślinne) lub rozpuszczalne w tłuszczach (witaminy) i analogicznie w warstwie wodnej substancje rozpuszczalne w wodzie (witaminy, roztwory roślinne).

Zastosowanie ampułki dwufazowej przynosi skórze duże korzyści. Mianowicie substancje fazy wodnej przenikają z łatwością do odpowiednio przygotowanego naskórka (np. peelingiem). Natomiast faza tłuszczowa pozostawiając na powierzchni skóry w pewnym sensie „zamyka” wcześniej wspomniane substancje w naskórku i zapobiega ich odparowaniu czy uszkodzeniu przez czynniki zewnętrzne. Odpowiednio dobrane substancje tłuszczowe (np. olej migdałowy i jojoba) „zaprzyjaźniają” się z płaszczem hydrolipidowym naskórka, uzupełniają ewentualne jego niedobory i stanowią doskonałą ochronę skóry przed działaniem niekorzystnych czynników zewnętrznych, kiedy w międzyczasie substancje z fazy wodnej realizują swoje zadania w naskórku niczym nie zagrożone.

KALPP Power Effect

Power Effect Bi-Phase Serum + Hyaluron (nawilżenie wypełnienie)

-faza wodna to kompozycja oligosacharydów z kwasem glukuronowym,

-faza olejowa skomponowana z oleju migdałowego, jojoba oraz geranylgeraniolu,

-odbudowa płaszcza ochronnego naskórka,

-przywrócenie naturalnego poziomu nawilżenia,

-wspiera wygładzanie skóry.

Składniki aktywne: ekstrakt z drożdży, kwas hialuronowy, oligosacharydy, kwas glukuronowy, olej migdałowy, olej jojoba, Revidrat™.

Serum zapewnia ogromne wsparcie pielęgnacyjne dla skóry ze skłonnością do odwodnienia. Jego zadaniem jest wiązanie wilgoci i ochrona naskórka przed wysuszeniem. Przywraca skórze jej naturalną odporność na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych. Delikatna konsystencja szybko się wchłania i nawilża w sposób optymalny. Jest to idealna suplementacja skóry, uzupełniająca niedobory wilgoci oraz w widoczny sposób redukująca zmarszczki i bruzdy. Serum jest doskonałą bazą pod makijaż powodując, że pozostaje on świeży i trwały przez długi czas. Skóra pozostaje gładka i aksamitna w dotyku.

Klapp Cosmetics

Power Effect Bi-Phase Serum + Vitamin C (aktywacja, rewitalizacja, rozświetlenie)

-faza wodna z ekstraktem z komórek macierzystych z pomarańczy i ekstraktem z różowego grejpfruta oraz witaminą C,

-faza tłuszczowa z olejem migdałowy, z nasion słonecznika i jojoba oraz witaminą E,

-pobudza aktywność komórek,

-wspiera regenerację i odbudowę naskórka,

-spowolnia proces starzenia się komórek,

-aktywuje odbudowę kolagenu.

Składniki aktywne: witamina C, ekstrakty komórek macierzystych z pomarańczy, ekstrakt z różowego grejpfruta, olej migdałowy i olej jojoba.

Serum przywraca witalność skórze zmęczonej i pozbawionej blasku. Wysoko stężone składniki czynne takie jak witamina C i E, ekstrakty z komórek macierzystych pomarańczy oraz ekstrakt z różowego grejpfruta pobudzają w znacznym stopniu aktywność komórek. Znana jako „wymiatacz” wolnych rodników witamina C jest przeznaczona do ochrony skóry przed szkodliwymi wpływami środowiska. Oleje roślinne o wysokiej jakości takie jak olej z migdałów i jojoba nadają skórze nieskazitelną gładkość w dotyku. Delikatna tekstura serum szybko się wchłania i zapewnia skórze wyraźnie rozświetlony wygląd. Serum jest doskonałą bazą pod makijaż powodując, że pozostaje on świeży i trwały przez długi czas.

Dostępne są jeszcze dwie wersje ampułek Power Effect Bi-Phase serum + Regestril™ (przeciwzmarszczkowe, napinające, wzmacniające) oraz Power Effect Bi-Phase Serum + Retinol (stymulacja, wzmocnienie wygładzenie).

Serum dwufazowe Klapp

Moja opinia

Ampułki otrzymałam w papierowym kartoniku, który zabezpieczał je przed stłuczeniem oraz dopływem światła. Oprócz ampułek w opakowaniu znajduje się ulotka z informacjami na temat produktów objętych kuracją. Na odwrocie opakowania znajdują się składy dla każdego serum.

 Jestem posiadaczką cery mieszanej, czyli bardzo kapryśnej. Serum stosowałam codziennie przez 7 dni na przemian ampułki z kwasem hialuronowym i z witaminą C (czyli tak jak są ułożone w opakowaniu). Serum stosowałam rano, po oczyszczeniu skóry, zamiast kremu na dzień. Co zauważyłam to wyraźne nawodnienie i odżywienie skóry.  Nie odczułam żadnych niedogodności związanych ze świeceniem skóry, już po paru minutach od zaaplikowania zawartości ampułki mogłam spokojnie przejść do nałożenia podkładu.

Aplikacja ampułek polegała na przełamaniu szkiełka wzdłuż zaznaczonej linii. Ampułki należy otwierać przez chusteczki kosmetyczne, aby się nie skaleczyć. Przełamywanie było jak dla mnie najcięższą z czynności towarzyszącą aplikacji, ponieważ należało wykonywać tę czynność z niezwykłą ostrożnością i precyzją, aby szkło się nie ukruszyło. Wydaje mi się, że jest to jednak najbardziej skuteczny sposób na zachowywanie właściwości substancji aktywnych w kosmetykach.

Podsumowując, jestem zadowolona z kuracji, chociaż nie jestem w stanie stwierdzić jak poradzi sobie przy skórze dojrzałej (mam 22 lata).