Dermokonsultacje Bioxsine

Lubię dbać o swoje włosy, dlatego dowiadując się o włosowych dermokonsultacjach musiałam się na nie wybrać :) Dermokonsultacje organizowane były przez Bioxsine w EURO-APTECE we Wrocławiu.

Jak wyglądało badanie?

Badanie polegało na krótkiej obserwacji stanu skóry głowy za pomocą komputerowego mikroskopu. Na komputerze mogłam zobaczyć jak wygląda moja skóra głowy w znaczącym zbliżeniu. Analizując uzyskany obraz dermokonsultantka mogła ocenić stan skóry głowy.

 

Dermokonsultacje skóry głowy
Zdjęcie pochodzi ze strony www.trichosciencepro.com

Co wiedziałam, a czego się dowiedziałam?

Zdawałam sobie sprawę, że moje włosy przetłuszczają się u nasady oraz są suche na długości. Okazało się, że mam lekko przesuszoną skórę głowy. Sucha skóra głowy produkuje większą ilość łoju, a co za tym idzie włosy szybciej się przetłuszczając. Postanowiłam zakupić i wypróbować ziołowy szampon do włosów tłustych Bioxsine, według uzyskanych informacji efekt powinien być widoczny po około 3 tygodniach. Już na ten moment mogę zaryzykować stwierdzenie, że bardzo go polubiłam.

Kiedy warto wybrać się na dermokonsultacje?

Według mnie zawsze, kiedy mamy ku temu okazję. Mną kierowała głównie ciekawość. Szczególnie warto zainteresować się tematem, gdy włosom coś dolega, tj. borykamy się z problemem łupieżu, wypadania włosów, czujemy świąd skóry głowy i inne. Zdecydowanie łatwiej leczyć zmiany skórne w początkowym stadium.

Dermokonsultacje skóry głowy
Zdjęcie pochodzi ze strony www.skinaccess.com

Dlaczego dbanie o skalp jest takie ważne?

To w jakim stanie jest skóra naszej głowy warunkuje w jakim stanie będą nasze „nowe włosy”. Odpowiednie dbanie o skórę głowy powoduje, że cebulki są mocniejsze, a co za tym idzie włosy są bardziej odporne na uszkodzenia.

Podsumowanie

Cieszę się, że wybrałam się na dermokonsultacje. Lubię dowiadywać się nowych rzeczy związanych z moimi włosami. Cieszę się również, że jedynym problemem mojej skóry głowy były pojedyncze przesuszenia :)

Na koniec, pamiątkowe zdjęcie z dermokonsultacji wykonywane przez dermokonsultantkę, którą serdecznie pozdrawiam :)

Dermokonsultacje Bioxsine