Ciśnieniomierz Diagnostic DM-400 IHB

Powszechnie powtarzamy, że zdrowie mamy jedno, ale czy faktycznie dobrze o nie dbamy? Bardzo często zaczynamy interesować się naszym zdrowiem dopiero kiedy podupada. Zachęcam do zatrzymania się na chwilę i zastanowienia czy faktycznie dbamy o siebie wystarczająco?

Ciśnienie tętnicze krwi to nacisk jaki wywiera krew na ściany tętnic. Mierząc ciśnienie tętnicze podaje się dwie wartości: ciśnienie tętnicze skurczowe i rozkurczowe.

Ciśnienie tętnicze skurczowe jest wyższe i generowane jest w czasie skurczu serca, a rozkurczowe w czasie jego rozkurczu.

Nadciśnienie występuje wtedy, gdy wysokość ciśnienia wynosi powyżej 140 mmHg w przypadku ciśnienia skurczowego i/lub powyżej 90 mmHg w przypadku ciśnienia rozkurczowego. Częstość zachorowania na nadciśnienie rośne wraz z wiekiem.

 

Od zawsze miałam problemy z wysokim ciśnieniem krwi. Podczas badań zawsze ostrzegano mnie przed konsekwencjami nieleczonego nadciśnienia. Z tego względu wybrałam się kiedyś do lekarza, aby sprawdzić czy faktycznie mam wysokie ciśnienie. Wiecie co wyszło? Okazało się, że mam ciśnienie w normie i lekarz uznał, że nie trzeba z tym nic robić.

Bardzo ucieszyłam się na możliwość przestawania ciśnieniomierza Diagnostic DM-400 IHB, bo mogłam przekonać się czy rzeczywiście mam tak wysokie ciśnienie.

 

Jestem bardzo zadowolona z Ciśnieniomierza Diagnostic DM-400 IHB. Jest banalny w użyciu, zajmuje mało miejsca i możemy zabrać go ze sobą. Dla mnie największym atutem jest łatwy sposób użycia, szybkość pomiaru oraz jego wielkość. Każdy z nas może zinterpretować otrzymany wynik na podstawie kresek pokazanych z prawej strony. Ciśnieniomierz dokonuje pomiaru ciśnienia podczas pompowania mankietu. Zapamiętuje 60 pomiarów dla 2 użytkowników. Z prawej strony znajduje się Wskaźnik Klasyfikacji Ciśnienia Krwi wg Światowej Organizacji Zdrowia.

Więcej informacji znajdziecie tutaj

Firma posiada również inne ciśnieniomierze, które możecie dopasować do swoich potrzeb.