Turban termalny Hair Spa

Dzisiaj mamy dla Was recenzję turbanu termalnego od Hair SPA. Jak już zapewne wiecie pod wpływem ciepła maski czy oleje dają o wiele lepsze efekty. Zasługą tego jest rozchylanie łusek włosowych pod wpływem temperatury. Dzięki temu większa ilość składników odżywczych trafia do wnętrza włosa. Istnieje kilka sposobów na uzyskanie tego efektu, jednym z nich jest turban termalny.

Turban termalny wypełniony wkładami.

Od producenta:

Czym jest turban termalny?

Turban termalny to wyjątkowy produkt wielokrotnego użytku wspomagający pielęgnację włosów. Jest stosowany jako kompres podczas zabiegów typu: maski, odżywki, wcierki, olejki do włosów. Może być stosowany do zabiegów koloryzacji henną. Dzięki wyjątkowym wkładom żelowym przyjemnie podgrzewa głowę. W turbanie można swobodnie poruszać się, robiąc cokolwiek na co ma się ochotę. Już od dziś nie musisz tkwić nad wanną z włosami ociekającymi wodą i odżywką.

Jak skutecznie pielęgnować włosy?

Jak wiadomo wszelkiego rodzaju preparaty do pielęgnacji włosów zwiększają swoją wydajność pod wpływem ciepła. Podwyższona temperatura powoduje rozchylanie łusek włosa, dzięki czemu składniki odżywcze skuteczniej odbudowują strukturę włosa. Dlatego po nałożeniu preparatów pielęgnacyjnych wskazane jest ogrzewanie głowy.

Sposób użycia turbanu Hair Spa.

Jak używam?

Wkłady podgrzewam w gorącej wodzie – 10 minut.

Wkłady podgrzewane w wodzie.

W międzyczasie myję włosy szamponem, dokładnie spłukuję i osuszam włosy ręcznikiem, aby pozbyć się nadmiaru wody. Następnie nakładam maskę na włosy i zakładam na głowę plastikowy czepek.
Następnie umieszczam wkłady w kieszonkach.

Wkłady w kieszonce.

Środek turbanu termalnego.

Nakładam turban na głowę, zapinam go na rzepy, siedzę w nim 30-45 minut.
Ściągam turban i myję włosy.

Turban możecie kupić na:

http://www.hairspa.com.pl/

Moja opinia:
Turban termalny to naprawdę fajny gadżet, który może ułatwić oraz wspomóc pielęgnację włosów. Nie musimy bawić się w podgrzewanie ręcznika suszarką, aby uzyskać ten sam efekt. Podczas noszenia turbanu oszczędzamy czas i możemy zająć się czymś innym. Turban zapinany jest na rzepy, trzyma się bardzo dobrze. Gadżet podgrzewa całą głowę, a nie tylko wybrane części. Ciepło odczuwalne podczas noszenia jest bardzo przyjemne i relaksujące. A jak efekty? Włosy są o wiele bardziej miękkie, nawilżone i odżywione. Cały czepek z wkładami trochę waży, dlatego uważałabym na niego podczas schylania.
Jeśli szukasz produktu, który wzmocni działania masek, odżywek i olei to polecam zakup tego właśnie turbanu ;)

Opinia Agnieszki:

Turban zamówiłam z użyciem rabatu po spotkaniu blogerek. Nie zawiodłam się. Turban można by określić jako zbędny gadżet, jednak dla prawdziwej włosomaniaczki będzie ułatwieniem. Jego użycie jest proste, jednak ciut czasochłonne. Efekt jest jednak warty wysiłku. Ciepła temperatura pod turbanem otwiera łuski włosowe i zwiększa wchłanialność masek. W przypadku stosowania słynnego Waxa nie muszę już podgrzewać reklamówki suszarką ;). Jeśli chodzi o samo wykonanie, turban ma rozłożone wkłady tak, by grzać równomiernie. Niestety z tyłu jest fragment, którego nie obejmują, dlatego warto włosy pod folią przełożyć z przodu. Kolejną ważną kwestią, której się obawiałam to to, że grzanie będzie zbyt silne. Zostawiając wkłady przez ok. 8 min w gorącej wodzie, nie uzyskujemy takiego efektu. Odczucie ciepła na głowie jest przyjemne i utrzymuje się do około 40 minut.

Turban termalny Hair Spa.