Preparaty na trądzik

Dzisiaj przygotowałam dla Was 5 maści, które pomogą w walce z trądzikiem. W swoim czasie miałam spore problemy, żeby utrzymać skórę twarzy w dobrym stanie, gdybym wtedy posiadała taką wiedzę jaką mam obecnie to byłoby o niebo lepiej, ale człowiek nabywa  doświadczenie z czasem, dlatego jeśli mogę komukolwiek pomóc w walce z tym problemem chętnie to zrobię ;) Kto nie chce mieć pięknej buzi bez niedoskonałości? :)

Preparaty na trądzik:

56

Źródło: doz.pl

Maść rumiankowa

Stosowana jest w stanach zapalnych skóry oraz na rany, które trudno się goją. Najlepiej nakładać wieczorem na miejsca, gdzie pojawia się trądzik.
Kosztuje 3.49 zł. za 10g <<Klik>>

500x500

Źródło: doz.pl

Maść ichtiolowa

Powinna być stosowana przede wszystkim w wypryskach jest to środek bakteriostatyczny oraz taki, którego zadaniem jest ułatwić odchodzenie ropy ze zmienionych miejsc. Nie umiem powstrzymać się przed dotykaniem twarzy, gdy zobaczę, ze coś mi wyskakuje, dlatego ta maść to moje wybawienie.
Kosztuje 2.13 zł. za 20 g <<Klik>>

44

Źródło: doz.pl

Maść z witaminą A

Dzięki witaminie A skóra może prawidłowo funkcjonować, wpływa również na regenerację naskórka, łagodzi stany zapalne oraz zapobiega rogowaceniu.
Cena: 3.49 zł. za 30g <<Klik>>

654444

Źródło: doz.pl

Tormentile Forte

Działa przeciwzapalnie, przeciwbakteryjne, wysuszająco oraz ścigająco. Uwielbiam tą maść za jej wszechstronne działanie, bardzo dobrze spisuje się na wyciśnięte krostki, gdy chcemy sprawić, aby ranka szybko się zagoiła. Powinna znaleźć się w każdym domu! ;)
Cena 5.99 zł. za 20 g <<Klik>>

6654

Źródło: doz.pl

Acnex, żel, punktowy

Przeznaczony jest do pielęgnacji skóry trądzikowej. Naturalne substancje aktywne obecne w preparacie Acnex hamują rozwój drobnoustrojów biorących udział w powstawaniu trądziku, nie naruszając przy tym naturalnej flory bakteryjnej. Zastosowany w żelu oryginalny, australijski olejek z drzewa herbacianego dobrze rozpuszcza się w naturalnych lipidach naskórka, dzięki czemu dociera w głąb skóry i zmniejsza wydzielanie sebum. Co więcej olejek wykazuje silne działanie przeciwzapalne. Skuteczność olejku z drzewa herbacianego w kuracji trądziku została potwierdzona badaniami naukowymi. Bisabolol jest głównym składnikiem wyciągu z rumianku. Poza aktywnością przeciwbakteryjną i przeciwzapalną działa kojąco w obrębie zmian trądzikowych oraz ułatwia ich gojenie zmniejszając ryzyko powstawania blizn.
Cena: 5.99 zł. za 15g <<Klik>>

To tylko kilka przedstawionych produktów, które mogą pomóc w tym problemie. Jeżeli wymienione wyżej preparaty nie pomogą polecam poczytać o Acne-Dermie, olejku z drzewa herbacianego czy paście cynkowej. Preparatów jest mnóstwo i nie muszą kosztować kilkadziesiąt złotych ;)