Postanowienia noworoczne

Rok 2015 zleciał mi bardzo szybko. Towarzyszyło mu wiele miłych chwil, i jeszcze więcej stresu. Miałam nie robić postanowień noworocznych, bo po prostu brakuje mi determinacji. Jednak tuż po północy, wpatrując się z piątego piętra w fajerwerki poczułam radość, i strach przed tym co dalej. Jest kilka rzeczy, które szczególnie chciałabym w tym roku osiągnąć i chciałabym się z Wami nimi podzielić. W poście znajdziecie również postanowienia noworoczne Marty :) Zapraszamy do lektury, być może coś Was zainspiruje ;)

Aby przeczytać postanowienia na rok 2018, kliknijcie w ten tekst.

Inspiracje

1. Nie będę się stresować z powodu studiów
2. Znajdę pracę w której będę się dobrze czuła
3. Zrobię przynajmniej połowę „aerobicznej 6 weidera” (mam nadzieję, że jednak całą, ale staram się by cele były realne :P)
4. Będę jeść mniej słodyczy, więcej owoców i warzyw
5. Obronię inżyniera ! :)
6. Odłożę trochę pieniędzy
7. Będę chodzić na siłownie minimum raz w tygodniu, a jeśli nie będę miała karnetu, zacznę biegać lub ćwiczyć w domu
8. Będę cieszyć się z małych sukcesów
9. Zużyję jak najwięcej zapasów kosmetycznych, i przestanę kupować kosmetyki w nadmiarze

Jaka jest moja motywacja? Satysfakcja z osiągniętego celu oraz efekty, które uzyskam dzięki niektórym punktom :) W nagrodę za osiągnięcie każdego celu będę dodatkowo siebie nagradzać, jak? Jeszcze się zastanowię :)

Dbanie o wygląd

Marta:

Dla mnie nowy rok to nowy rozdział, czysta kartka, którą mogę zapisać w dowolny sposób. Jestem osobą, która dąży do celu, póki go nie osiągnie ;) W tym roku chcę postawić na siebie, na swój rozwój, nie chcę być ograniczana przez inne osoby, pragnę zrobić coś dla siebie. Wiem, ze czekają na mnie wyzwania, które będą testować moją siłę, ale wiem też, że mam osoby, które będą przy mnie i pomogą mi zmierzyć się z nimi. No to czas na moją listę postanowień:

Relaks

 1. Nie będę tracić czasu na osoby, które go dla mnie nie mają. Pewnie każdy ma takie osoby w swoim towarzystwie, które odzywają się tylko, gdy czegoś chcą?
 2. Będę otwarta na nowe znajomości, każdy człowiek wnosi coś w nasze życie. Mam nadzieję, że nowe osoby wniosą dużo radosnych chwil w moim życiu ;)
 3. Zacząć więcej się uczyć,
 4. Czytać więcej książek,
 5. Więcej się ruszać, obecnie przystopowałam z bieganiem i zamiast tego ćwiczę w domu na orbitreku, chciałabym wyrównać czas spędzony na tych czynnościach.
 6. Kontynuować olejowanie włosów,
 7. Przebiec pierwszy półmaraton,
 8. Zdrowiej się odżywiać,
 9. Schudnąć – przy racjonalnym odżywianiu, żadne diety cud itp. ;)
 10. Skoczyć w tandemie – to planuję zrealizować w swoje urodziny,
 11. Spędzać mniej czasu na komputerze,
 12. Nie wracać do przeszłości. Było minęło, koniec kropka. ;)
 13. Pojechać w góry i nad morze,
 14. Zacząć oszczędzać ;)

Zdrowe żywienie

Trochę tego wyszło ;) Niektóre postanowienia są prostsze w zrealizowaniu, a inne będą wymagały wysiłku. W życiu nie chcę niczego żałować, jeśli mam na coś ochotę to po prostu to zrobię ;) Życie mamy jedno więc warto z niego korzystać.

Macie jakieś postanowienia? :)