Accelerate: content-single.php

Michel Mercier szczotki do włosów cienkich

Warning: Undefined array key "ssba_bar_buttons" in /usr/home/psliwka/domains/okiemdziewczyn.pl/public_html/wp-content/plugins/simple-share-buttons-adder/php/class-buttons.php on line 598 Warning: Undefined array key "ssba_bar_buttons" in /usr/home/psliwka/domains/okiemdziewczyn.pl/public_html/wp-content/plugins/simple-share-buttons-adder/php/class-buttons.php on line 598 Warning: Undefined array key "ssba_bar_buttons" in /usr/home/psliwka/domains/okiemdziewczyn.pl/public_html/wp-content/plugins/simple-share-buttons-adder/php/class-buttons.php on line 598 Warning: Undefined array key "ssba_bar_buttons" in /usr/home/psliwka/domains/okiemdziewczyn.pl/public_html/wp-content/plugins/simple-share-buttons-adder/php/class-buttons.php on line 598 Warning: Undefined array key "ssba_bar_buttons" in /usr/home/psliwka/domains/okiemdziewczyn.pl/public_html/wp-content/plugins/simple-share-buttons-adder/php/class-buttons.php on line 598

Jakiś czas temu na Facebooku zapowiadałam Wam testy szczotek do włosów Michel Mercier Polska. Był również konkurs w którym można było wygrać 3 szczotki w wersji Travel oraz 3 szczotki w wersji Classic. Po ponad miesiącu użytkowania przyszedł czas na moją opinię na temat testowanych szczotek :)

Szczotka do włosów cienkich Michel Mercier

Tym, co wyróżnia szczotki Michel Mercier spośród innych jest stworzenie oddzielnych modeli dla różnych typów włosów. Wyróżniamy trzy rodzaje, którym odpowiadają również warianty kolorystyczne – różowa dla włosów cienkich, zielona dla włosów normalnych oraz niebieska dla włosów grubych. W ofercie perfumerii Douglas znajdziemy również kilka innych modeli (Natural Wood, Anti Split, Girls), ja jednak skupię się na wersji Classic oraz Travel, które mam przyjemność testować.

Szczotka do włosów cienkich Michel Mercier

Opis producenta

Classic: Sekret tej innowacyjnej szczotki leży w unikalnym opatentowanym rozkładzie geometrycznym 428 końcówek o 32 różnych wysokościach i 16 różnych średnicach i lokalizacjach końcówek, które rozpraszają siłę nacisku wywieraną na włosy podczas szczotkowania. W rezultacie pozwalają na wyjątkowo przyjemne rozczesywanie, oraz redukują łamliwość oraz wypadanie włosów spowodowane szczotkowaniem.
Główny nacisk został położony na skonstruowanie szczotki, która wygląda podobnie jak klasyczne szczotki do włosów, ale jednocześnie ma niepowtarzalny i opatentowany system końcówek. Dla włosów cienkich – końcówki są najbardziej elastyczne, najbardziej miękkie co pozwala delikatnie rozczesywać cienkie włosy od nasady głowy. Dla włosów normalnych – końcówki są średnio elastyczne, a dla włosów grubych – końcówki są najmniej elastyczne, bardziej twarde, co pozwala bez trudu dotrzeć szczotce do nasady głowy, aby móc bez szarpania włosów delikatnie je rozczesać. Szczotka dostępna jest w trzech wersjach kolorystycznych.
Każdy kolor dopasowany jest do innego rodzaju włosa. Kolor niebieski przeznaczony jest do włosów grubych, kolor zielony do normalnych, a różowy kolor do cienkich.

Szczotka do włosów cienkich Michel Mercier

Travel: Szczotka jest idealna do zabrania ze sobą gdziekolwiek się przemieszczasz. Kompaktowa i ergonomiczna. Łatwa i wygodna do trzymania w ręku. Pasuje idealnie do: torebki, kosmetyczki, walizki, torby sportowej etc.
Dostępna w trzech kolorach dla włosów: normalnych, cienkich i grubych. Szczotka z odpowiednią nakładką, która chroni końcówki szczotki.
Przyjemne szczotkowanie, bez bólu. Zmniejsza łamanie i wypadanie włosów.
Sekret tej innowacyjnej szczotki leży w unikalnym opatentowanym rozkładzie geometrycznym 428 końcówek o 32 różnych wysokościach i 16 różnych średnicach i lokalizacjach końcówek, które rozpraszają siłę nacisku wywieraną na włosy podczas szczotkowania. W rezultacie pozwalają na wyjątkowo przyjemne rozczesywanie, oraz redukują łamliwość oraz wypadanie włosów spowodowane szczotkowaniem.
Szczotka dostępna jest w trzech wersjach kolorystycznych. Każdy kolor dopasowany jest do innego rodzaju włosa. Kolor niebieski przeznaczony jest do włosów grubych, kolor zielony do normalnych, a różowy kolor do cienkich.
Główny nacisk został położony na skonstruowanie szczotki, która wygląda podobnie jak klasyczne szczotki do włosów, ale jednocześnie ma niepowtarzalny i opatentowany system końcówek. Dla włosów cienkich – końcówki są najbardziej elastyczne, najbardziej miękkie co pozwala delikatnie rozczesywać cienkie włosy od nasady głowy. Dla włosów normalnych – końcówki są średnio elastyczne, a dla włosów grubych – końcówki są najmniej elastyczne, bardziej twarde, co pozwala bez trudu dotrzeć szczotce do nasady głowy, aby móc bez szarpania włosów delikatnie je rozczesać.

Moja opinia

Design

Classic: Plastikowa szczotka, różowa z przodu, czarna z tyłu. Lekka konstrukcja z rączką, która jest rozwiązaniem bardzo wygodnym, gdyż przypomina klasyczną szczotkę do włosów.

Szczotka do włosów cienkich Michel Mercier

Szczotka do włosów cienkich Michel Mercier

Travel: Biało-różowo-przezroczysta szczotka, bardzo przyjemna dla oka. Również bardzo lekka i wykonana z plastiku. Kształtem przypomina kropelkę/łezkę. Szczotka jest niewielkich rozmiarów i można objąć ją całą dłonią. Szczotka posiada wieczko, które zabezpiecza włoski przed zniszczeniem podczas transportu.

Wygoda użytkowania

Classic: Szczotka doskonale sprawdza się do użytkowania w warunkach domowych. Ze względu na rączkę mogę ją przechowywać wraz z innymi szczotkami w przeznaczonym do tego koszyku. Sam fakt posiadania uchwytu jest bardzo wygodnym rozwiązaniem, ponieważ przy takiej wielkości ciężko byłoby ją objąć w dłoni. Szczotka do włosów cienkich Michel MercierSzczotka do włosów cienkich Michel Mercier

Travel: Szczotka jest malutka i poręczna dlatego doskonale sprawdza się na uczelni i w podróży. Zajmuje naprawdę mało miejsca więc mogę mieć ją zawsze przy sobie. Nakładka chroniąca dobrze się trzyma i nie zsuwa się samoistnie.

Rozczesywanie

Classic: Szczotka posiada bardzo dużą powierzchnie czeszącą, co uważam za jej ogromną zaletę, ponieważ znacznie skraca to czas czesania. Dobrze sobie radzi zarówno z rozczesywaniem na sucho, jak i na mokro. Moje włosy bywają bardzo kłopotliwe (są bardzo cienkie), zdarza się, że tworzą się na nich kołtuny w okolicach nasady, zwykle szczotki w ogóle sobie z nimi nie radziły i musiałam je rozplątywać palcami. Tu szczotka Michel Mercier niesie ze sobą dużą pomoc bezboleśnie rozczesując splątane miejsca.

Travel: Szczotka równie dobrze rozczesuje włosy, jak jej klasyczna siostra. Z uwagi na mniejszy rozmiar czasem trzeba się trochę więcej namachać, ale przy mniej problematycznych włosach to nie problem. Dzięki temu, że trzymamy całą powierzchnie czeszącą w dłoni mamy całkowitą kontrolę nad siła nacisku na skórę głowy.

Szczotka do włosów cienkich Michel Mercier

Dostępność

Szczotki są dostępne w Polsce wyłącznie w perfumeriach Douglas. Ceny są zależne od modelu.  Obecnie szczotki są dostępne w sklepach Rossmann i SUPER-PHARM.

Warning: Undefined array key 0 in /usr/home/psliwka/domains/okiemdziewczyn.pl/public_html/wp-content/plugins/cardoza-facebook-like-box/cardoza_facebook_like_box.php on line 924