Dieta z Vitalia.pl

W październiku razem z Martą miałyśmy przyjemność testować abonament diety na portalu Vitalia.pl. Po zarejestrowaniu się i aktywacji diety, wypełniałyśmy kwestionariusz dotyczący naszych preferencji. Oprócz podstawowych danych dotyczących wzrostu, wagi, wieku itp. mogłyśmy wybrać m.in.:

Plan diety – dieta smacznie dopasowana lub dieta IGpro (z produktów o niskim indeksie glikemicznym)

Przeciwwskazania dotyczące diety, tj. nietolerancja laktozy, skłonność do zaparć, niewydolność krążenia itp.

Poziom aktywności fizycznej

-Czy dieta ma być dostosowana dla kobiety w ciąży/matki karmiącej

Jak szybko chcemy chudnąć

-Czy chcemy kontrolować ilość pitej wody

Dzień pomiaru wagi

Jak dużo czasu mamy na przygotowanie posiłków

Ile posiłków dziennie będziemy spożywać

Powtarzalność posiłków w ciągu tygodnia

-Czy chcemy, aby w piątki był bezmięsny jadłospis

10 produktów, które chciałyśmy aby nie pojawiały się w diecie

Zaznaczanie dodatkowych opcji zmniejszały prawdopodobieństwo ułożenia diety odpowiadającej w 100% naszym preferencjom.

Mogłyśmy wybrać dzień, w którym miała rozpocząć się nasza dieta. Co tydzień otrzymywałyśmy nowy jadłospis. Miałyśmy do niego dostęp przed południem dnia rozpoczynającego nowy tydzień naszej diety.

Vitalia.pl
Pyszny koktajl ze szpinakiem

Oprócz diety mamy do wyboru wiele dodatkowych opcji, m.in.:

-Grupę Wsparcia, gdzie razem z innymi osobami mogłyśmy się wzajemnie motywować. Niestety aktywność w takich grupach jest dość mała. Grupę można oczywiście zmienić.

-Wyzwania, np.: by poświęcić 300 minut czasu na spacery w ciągu miesiąca

-Tworzenie nawyków, : jedzenie owoców codziennie

-Motywacje, czyli jak nagrodzimy się za zrzucenie kilogramów

Vitalia.pl
Ryż z mięsem mielonym, papryką i pieczarkami

Zalety:

Dieta jest układa przez dietetyków
-Mamy do wyboru dwa rodzaje diet:  Smacznie dopasowana oraz dieta IGpro
-Dieta jest dopasowana do naszych potrzeb, ustalamy ilość posiłków i czas jaki chcemy poświęcić na ich zrobienie ponadto możemy wyeliminować produkty, których nie lubimy

– Wymiana posiłków –w przypadku, gdy jakiś posiłek nam nie odpowiada możemy wymienić go na inny, do wyboru mamy kilkanaście posiłków.

Dietę możemy w każdej chwili modyfikować  – np.  zmienić dietę z smacznie dopasowaną na IGpro, z 5 posiłków możemy zmienić na 4, taka zmiana diety zajmuje 2-3 dni,

-Zamienniki – jeśli nie posiadamy produktów, które potrzebne są do zrobienia danego posiłku lub na które nie ma akurat sezonu np. truskawki – mamy podane zamienniki, jest ich najczęściej kilka ;)

– Lista zakupów – na stronie możemy  wydrukować sobie plan zakupów na kilka dni,  dzięki któremu nie pominiemy żadnego produktu.

Monitorowanie postępów – co tydzień strona wymaga od nas aktualizacji postępów – podajemy ile aktualnie ważymy lub jesteśmy proszeni o podanie wymiarów

– Forum – jest to miejsce, gdzie możemy otrzymać trochę wsparcia, porad ;)

– Podczas diety możemy kontaktować się z psychologiem, który bardzo szybko odpowiada,

– Grupa wsparcia – możemy się nawzajem wspierać ;)

Vitalia.pl
Ekspresowe placuszki z cukinii

Wady:

Owoce pojawiające się w kolacji – zawsze byłam uczona, że owoców nie je się na kolacje, ponieważ zawierają cukier i w takim wypadku szybciej odłożą się w postaci zbędnych kg. Owoce często polecane są po treningu i jeśli taki wysiłek fizyczny odbył się wieczorem, to po jego zakończeniu możemy normalnie sięgnąć po owoce, w innym przypadku nie jadłabym owoców na kolację.  Uprzedzam, że nie jestem dietetykiem, ale swoje przygody z odchudzaniem miałam i udało mi się schudnąć

– Dieta opiera się na wadze, a nie na wymiarach

– Czas podany do przygotowania posiłku nie zawsze jest taki jak w rzeczywistości. Niestety w niektórych przepisach w czas przygotowania nie wlicza się obranie owoców/warzyw i ich krojenie

– Brak możliwości wglądu do diety po jej zakończeniu

-Niektóre porcje są naprawdę spore, zwłaszcza koktajle, które ciężko było wypić

Vitalia.pl
Kanapki z serkiem, ogórkiem i rzodkiewką

Moja opinia

Nigdy wcześniej nie korzystałam z diety układanej przez dietetyka. Bardzo spodobała mi się różnorodność posiłków, które składały się z produktów ogólnodostępnych. Jest to zdecydowanie dieta godna uwagi, choć muszę przyznać, że jest czasochłonna więc dużo łatwiej byłoby mi z niej korzystać w wakacje. Bardzo podobała mi się elastyczność w wybieraniu posiłków, ponieważ nie zawsze miałam ochotę na to, co było podane jako pierwsza preferencja :) Dieta Vitalii wzbogaciła mój jadłospis o wiele nowych smacznych i zdrowych posiłków.

Opinia Marty

Dzięki Vitalii mamy możliwość dostać dobrze dopasowaną dietę, która nie znudzi nam się po tygodniu. Dieta skonstruowana jest tak, aby dostarczyć nam odpowiednią ilość składników odżywczych. Dla mnie ogromnym plusem jest możliwość wyeliminowanie produktów, których nie lubię, nie chciałabym płacić za dietę w której znajdują się znienawidzone produkty jak np. oliwki ;) Jadłospis otrzymujemy naprawdę szybko, czekamy na niego 2-3 dni, podczas tego czasu dietetyk rozpisuje nam jadłospis. Na tej diecie nie będziemy chodzić głodni, posiłki dają uczucie sytości na długi czas, nie będziemy myśleć ciągle o jedzeniu. A jak z efektami? Na stronie Vitalia.pl możecie zobaczyć spektakularne efekty, które zostały osiągnięte, dzięki ich dietom. Jeśli macie problem z dodatkowymi kilogramami to polecam przetestować ten portal ;)

Vitalia.pl

Serdecznie dziękujemy za możliwość przetestowania programu diety. Jeśli chcecie poczytać więcej zapraszamy tutaj