Bio-Omega 3 Natural Pharma Nord

Obecnie coraz więcej się mówi o zbilansowanej diecie, a w przypadku złego samopoczucia zaczynamy szukać przyczyn, nie ograniczając się do leczenia skutków. To podejście bardzo mi się podoba, ponieważ czasem leki pomagają tylko krótkotrwale, zaś wprowadzenie odpowiednich zmian w diecie i stylu życia przynosi długotrwałe korzyści.

Suplement diety Pharma Nord Bio-Omega 3

Dziś chciałabym się z Wami podzielić opinią na temat suplementu Bio-Omega 3 Natural od Pharma Nord. Zanim opowiem Wam jednak o suplementacji, chciałabym przedstawić dlaczego zdecydowałam się na suplementację.

Dlaczego kwasy Omega 3?

Wiem, że brak równowagi pomiędzy kwasami omega 3 a omega 6 może powodować stan zapalny w organizmie. W mojej codziennej diecie przeważają produkty bogate w kwasy omega 6, zaś produkty z omega 3 trudniej mi umieścić w jadłospisie (pojawiają się, w mniejszej ilości).

Bio-Omega 3 Natural Pharma Nord

Jedna kapsułka zawiera 1000 mg oleju rybiego w tym: nienasycone kwasy tłuszczowe Omega-3 – EPA (180 mg) oraz DHA (120 mg).

Sposób użycia:

Dorośli: Przyjmować 1-2 kapsułki dziennie. Dzieci powyżej 4 roku życia 1 kapsułkę dziennie. Nie należy przekraczać zalecanej do spożycia porcji w ciągu dnia. Korzystne działanie występuje w przypadku spożywania 250 mg EPA i DHA dziennie.

Składniki:

Olej rybi.

Otoczka kapsułki: żelatyna pochodząca z ryb.

Substancja utrzymująca wilgoć: glicerol, woda oczyszczona.

Aromat: Aromat o smaku cytrynowym.

Suplementacja – moja opinia

Moja suplementacja Bio-Omega 3 Pharma Nord trwała 4 miesiące. Spożywałam dziennie 2 kapsułki. Moje obawy były podobne do typowych przy tego typu suplementach – czy nie będzie mi się odbijać posmakiem ryby? Na szczęście objawy okazały się zbędne. Nie odczuwałam żadnego dyskomfortu po spożywaniu suplementu. Kapsułki, mimo dość dużego rozmiaru mogłam połknąć bez problemu.

Minioną (choć powiedziałabym mijającą) zimę przebyłam bez większych infekcji, co jak na moją osobę jest bardzo dobrym wynikiem. Nie mogę jednoznacznie stwierdzić, że to zasługa suplementu, jednak uważam, że wzbogacił on moją dietę.

 

Co sądzicie o suplementach diety? Czy uważacie, że zachowanie równowagi między kwasami omega 3 i omega 6 jest ważne?