Accelerate: content-single.php

5 dobrych nawyków dla pięknych włosów

Warning: Undefined array key "ssba_bar_buttons" in /usr/home/psliwka/domains/okiemdziewczyn.pl/public_html/wp-content/plugins/simple-share-buttons-adder/php/class-buttons.php on line 598 Warning: Undefined array key "ssba_bar_buttons" in /usr/home/psliwka/domains/okiemdziewczyn.pl/public_html/wp-content/plugins/simple-share-buttons-adder/php/class-buttons.php on line 598 Warning: Undefined array key "ssba_bar_buttons" in /usr/home/psliwka/domains/okiemdziewczyn.pl/public_html/wp-content/plugins/simple-share-buttons-adder/php/class-buttons.php on line 598 Warning: Undefined array key "ssba_bar_buttons" in /usr/home/psliwka/domains/okiemdziewczyn.pl/public_html/wp-content/plugins/simple-share-buttons-adder/php/class-buttons.php on line 598 Warning: Undefined array key "ssba_bar_buttons" in /usr/home/psliwka/domains/okiemdziewczyn.pl/public_html/wp-content/plugins/simple-share-buttons-adder/php/class-buttons.php on line 598

Dbanie o włosy to nie tylko regularnie mycie, stosowanie masek, odżywek itp. Aby włosy były piękne i zdrowe warto wprowadzić w życie kilka dobrych nawyków :)

1. Regularnie podcinaj końcówki

Zwłaszcza, jeśli Twoje włosy mają tendencje do kruszenia się lub rozdwajania. Wiele osób nie chce obcinać końcówek, ponieważ zapuszcza włosy. Sama swego czasu unikałam z tego względu fryzjera, chciałam mieć długie włosy, a fryzjerzy zawsze przekonywali mnie do skrócenia zniszczonych końcówek z długości przez co wychodząc od fryzjera nie miałam ochoty przez dłuższy czas tam wracać. W końcu trafiłam na fryzjerkę, która faktycznie obcinała mi tylko końcówki i stopniowo zaczęłam podcinać włosy i udało mi się zapuścić włosy za ramiona (obecnie moje włosy sięgają lekko za łopatki, a wcześniej moje włosy sięgały maksymalnie do ramion, reszta się kruszyła).

2. Czesz, rozczesuj, przeczesuj

Czesanie włosów, zwłaszcza szczotką z naturalnego włosia jest bardzo zdrowe. Dlaczego warto szczotkować włosy? Po pierwsze możemy w ten sposób oczyścić je z resztek kurzu i brudu, które się na nich gromadzą. Po drugie w ten sposób rozprowadzamy naturalnie wydzielane sebum, które nawilża nasze włosy. Po trzecie szczotkowanie poprawia ukrwienie skóry głowy, pobudza mieszki włosowe.

3. Unikaj stylizacji na gorąco

A jak nie możesz się bez tego obejść zastosuj preparat chroniący przed wysokimi temperaturami. Prostowanie, suszenie włosów oraz wszelkie inne formy stylizacji na gorąco, pomimo wysiłków producentów niszczą, i chyba zawsze będą w pewnym stopniu niszczyć strukturę włosa, dlatego jeśli nie chcesz z tego rezygnować pomyśl o swoich włosach i zaaplikuj preparat ochronny przed stylizacją.

4. Użyj zimnej wody do ostatniego płukania

Spłukując włosy podczas mycia usuń resztki kosmetyku za pomocą ciepłej wody, a na koniec, aby zamknąć łuski włosowe przepłucz je zimną wodą. Włosy staną się bardziej błyszczące i odporne na uszkodzenia.

5. Zachowaj równowagę między emolientami, humektantami i proteinami

Każde włosy lubią co innego dlatego warto odnaleźć idealne proporcje we włosowej pielęgnacji i regularnie je dawkować. Na przykład moje włosybardzo lubią emolienty i humektanty, jednak nie są zbyt zadowolone z podawania im protein, dlatego Kallosa Keratin oddałam Marcie, współautorce bloga, która bardzo ją u siebie chwali :). Ostatnio szukając informacji na temat nawilżania włosów natknęłam się na artykuł Kasi, który szczerze mogę Wam polecić „Równowaga w pielęgnacji włosów, czyli proteiny, humektanty i emolienty”.

decorative_line 1Jakie są Wasze nawyki lub sposoby na piękne i zdrowe włosy?:) Czy znałyście i stosujecie powyższe zasady?:)

Warning: Undefined array key 0 in /usr/home/psliwka/domains/okiemdziewczyn.pl/public_html/wp-content/plugins/cardoza-facebook-like-box/cardoza_facebook_like_box.php on line 924