Tradycyjna Rękawica KESSA, CosmoSpa

Kessa jest tradycyjną rękawicą w łaźniach Hammam służącą do głębokiego oczyszczania skóry z martwego naskórka i wszystkich nieczystości z użyciem czarnego mydła lub glinek naturalnych. Po regenerującym i oczyszczającym masażu z użyciem Kessy skóra jest nie tylko jedwabiście gładka, ale przede wszystkim doskonale przygotowana do aplikacji kremów i naturalnych olejów.

Tradycyjna Rękawica KESSA, Intensywnie Peelingująca, do zabiegu HAMMAM

Zalety masażu Kessą:

  • skóra doskonale przygotowana do aplikacji kremów, olejów i balsamów
  • oczyszczona i jedwabiście gładka skóra
  • idealna terapia antycellulitowa
  • skóra nabiera zdrowego wyglądu, jest dobrze dotleniona

Zastosowanie:

Przed użyciem należy namoczyć rękawicę w wodzie dla zmiękczenia włókien. Rękawicę Kessa używamy do masażu całego ciała z wyjątkiem twarzy (do twarzy używamy rękawicy łagodnie peelingującej). Przed przystąpieniem do masażu Kessą najpierw należy nawilżyć ciało, aby skóra zmiękła i otworzyły się pory, następnie zaaplikować czarne mydło peelingujące Savon Noir (naturalny gommage ), odczekać kilka minut i delikatnie spłukując, przystąpić do masażu wybranych części ciała. Po osuszeniu ciała najlepiej zaaplikować naturalny krem, olej lub balsam. Po taki masażu skóra doskonale wchłania kosmetyki.

Tradycyjna Rękawica KESSA, Intensywnie Peelingująca, do zabiegu HAMMAM

 Moja opinia

Rękawica od samego początku mnie intrygowała, ponieważ spodobała mi się idea oczyszczania skóry bez kupowania peelingu. Mi akurat trafiła się rękawica w ładnym ciemnozielonym kolorze. Jest ona wykonana z tkaniny o ziarnistej strukturze. Niestety mam dość wrażliwą skórę, i muszę uważać by nie uszkodzić naskórka przy masażu. Stosowałam ją razem z czarnym mydłem (koniecznie zobaczcie recenzje mydła Savon Noir D’Maroc) oraz różnymi żelami pod prysznic, które można na niej delikatnie spienić i wmasować w ciało. Może być to dla Was zaletą, ponieważ trochę zwiększa wydajność kosmetyku, którego nie aplikujemy bezpośrednio na skórę (nie równa się z ilością piany z myjki, czy gąbki, ale one nie złuszczają naskórka). Odchodzi może kształtem od typowej rękawicy (sama musiałam się do tego przyzwyczaić i odpowiednio chwycić, by było wygodnie), jednak na pewno jest produktem wartym uwagi. Doskonale sprawdzi się do przygotowania nóg do depilacji, a także dobrze oczyści skórę przed aplikacją kosmetyku nawilżającego.

Serdecznie dziękuje CosmoSpa za przesłanie rękawicy do testów. Fakt ten jednak nie wpłynął na moją opinię.

Zapraszamy do sklepu internetowego CosmoSpa [klik], gdzie znajdziecie dużo porządnych naturalnych produktów, a jak Wam się spodobają polubcie też ich na fb [klik] :)

CosmoSpa