Accelerate: content-single.php

Jak zorganizować stanowisko do pracy zdalnej?

Warning: Undefined array key "ssba_bar_buttons" in /usr/home/psliwka/domains/okiemdziewczyn.pl/public_html/wp-content/plugins/simple-share-buttons-adder/php/class-buttons.php on line 602 Warning: Undefined array key "ssba_bar_buttons" in /usr/home/psliwka/domains/okiemdziewczyn.pl/public_html/wp-content/plugins/simple-share-buttons-adder/php/class-buttons.php on line 602 Warning: Undefined array key "ssba_bar_buttons" in /usr/home/psliwka/domains/okiemdziewczyn.pl/public_html/wp-content/plugins/simple-share-buttons-adder/php/class-buttons.php on line 602 Warning: Undefined array key "ssba_bar_buttons" in /usr/home/psliwka/domains/okiemdziewczyn.pl/public_html/wp-content/plugins/simple-share-buttons-adder/php/class-buttons.php on line 602 Warning: Undefined array key "ssba_bar_buttons" in /usr/home/psliwka/domains/okiemdziewczyn.pl/public_html/wp-content/plugins/simple-share-buttons-adder/php/class-buttons.php on line 602

Zbierałam się do przygotowania tego wpisu od dłuższego czasu, jednak teraz zmotywował mnie fakt, że w związku z panującą sytuacją więcej osób zostaje w domu, by wykonywać swoje obowiązki z dala od innych. Dla mnie praca zdalna to od sierpnia zeszłego roku codzienność. Choć już wcześniej miałam okazjonalnie możliwość pracować w takim trybie, dopiero podczas regularnej pracy nauczyłam się o tym, jak ważne jest stanowisko pracy.

Pracuję nad rozwojem aplikacji biznesowych, więc moja branża może odbiegać od Twojej, jednak postaram się, by wskazówki były uniwersalne, a Ty dobierz je pod swoje wymagania.

Zadbaj o odpowiednią pozycję

Kluczowa dla wielogodzinnej pracy przy komputerze jest pozycja. Nie jestem fizjoterapeutą, dlatego nie będę Ci opisywać prawidłowej postawy przy pracy. Jeśli masz możliwość siedzenia przy biurku — zrób to. Jeśli nie, postaraj się znaleźć miejsce i pozycję, w której będziesz utrzymywać naturalną krzywiznę kręgosłupa. Dobrze jest też wybrać krzesło, które pozwoli na oparcie pleców na każdej płaszczyźnie. Nie zapominaj również o przerwach. Sama, gdy jeszcze nie miałam przygotowanego stanowiska pracy, przeciążyłam sobie plecy, co wyjęło mnie z normalnego funkcjonowania na tydzień. Nie jestem wzorcowym przykładem w tej kwestii, jednak mam nadzieję, że Wy postawicie na profilaktykę i nie doprowadzicie do takiej sytuacji.

Akcesoria ułatwiające pracę

Jest kilka sprzętów i akcesoriów, które znacząco poprawiają mi komfort pracy. Analizując problemy i robiąc wiele rzeczy równolegle, bardzo doceniam drugi monitor, który jest głównym miejscem skupienia mojego wzorku. Jeśli pracuję z monitorem, to zawsze korzystam z myszki i klawiatury, w przeciwnym razie trudno byłoby mi zadbać o odpowiednią postawę i odległość od ekranu.

Warto tutaj również wspomnieć o przygotowaniu słuchawek. Jeśli masz w planach wideokonferencje, będą one bardzo przydatne. Bardzo doceniam moje słuchawki z mikrofonem, które świetnie wytłumiają dźwięki otoczenia w kawiarniach.

Warto jest mieć w pobliżu notes lub kalendarz oraz długopis, czyli rzeczy, których na co dzień używasz do notatek. Ja większość rzeczy notuje na komputerze, jednak pod ręką mam również papierowy kalendarz.

Jeśli masz tendencję do przesuszania spojówek, warto trzymać w pobliżu również nawilżające krople do oczu oraz zaaplikować je w razie potrzeby. W tym przypadku oprócz zakropienia oczu sugeruje zrobić również krótką przerwę.

Przygotuj sobie również wszystkie inne niezbędne rzeczy do pracy, tak, by nie rozpraszać się, chodząc po domu i szukając tego po domu.

Porządek

Ład na biurku to jedna z ważniejszych rzeczy na moim stanowisku pracy. Nie zawsze potrafię go utrzymać, jednak mimo wszystko staram się to robić, by chęć posprzątania mnie nie rozpraszała. Staram się ograniczać do niezbędnego minimum, choć przyznam Ci się, że jest to nieraz bardzo trudne.

Nawodnienie

To częsty problem. Pracując w skupieniu nad jakimś zadaniem, czasem zapominamy o nawadnianiu. Sama nauczyłam się trzymać pod ręką coś do picia, przez co robię to dość odruchowo.

Podsumowując

Mam nadzieję, że z tego wpisu udało Ci się wyciągnąć coś dla Ciebie. Jeśli masz jakieś wskazówki, które warto byśmy znali, podziel się koniecznie w komentarzu. Pamiętaj też, że jeśli praca zdalna to rozwiązanie jedynie tymczasowe, nie warto ku temu ponosić znaczących wydatków.

Dbaj o siebie.

Warning: Undefined array key 0 in /usr/home/psliwka/domains/okiemdziewczyn.pl/public_html/wp-content/plugins/cardoza-facebook-like-box/cardoza_facebook_like_box.php on line 1025