Najczęściej popełniane błędy w pielęgnacji włosów

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on RedditEmail this to someone

Witam,
W internecie możemy znaleźć bardzo sprzeczne informacje na temat pielęgnacji włosów. W dzisiejszym poście omówię kilka najczęściej popełnianych błędów.

Najczęściej popełniane błędy w pielęgnacji włosów:

1. Czesanie mokrych włosów

Powinny to robić jedynie osoby, które posiadają kręcone włosy z tego względu, że po ich wyschnięciu byłoby to niemożliwe. Osoby z falowanymi oraz prostymi włosami powinny się wstrzymać, podczas czesania mokrych włosów bardzo łatwo je uszkodzić i połamać.

2. Mycie włosów w gorącej wodzie.

Gorąca woda wpływa niekorzystnie zarówno na skórę głowy jak i na włosy. Wysoka temperatura przyczynia się do otwierania łusek włosa, a także przyśpieszanie przetłuszczanie się skóry głowy. Poprzez mycie gorącą wodą włosy stają się matowe i pozbawione blasku.

3. Zniszczone końcówki podcinamy!

Wiele produktów jest przeznaczonych do „regeneracji końcówek”, ale prawdą jest, że nie ma możliwości ich naprawienia żadnym nawet najlepszym produktem. Nie bójmy się podcinania końcówek, wybierzcie zaufanego fryzjera, który nie podetnie za dużo, a odpowiednio.

4. Nadmiar zabiegów na włosach.

Suszenie, kręcenie, prostowanie, farbowanie oraz inne zabiegi, stosowane bardzo często nie służą włosom. Powinniśmy zachować umiar i dać im możliwość regeneracji. Pod odpowiednią troską i opieką możemy poprawić ich stan.

5. Zła dieta.

Często nie zdajemy sobie sprawę jak dieta wpływa na kondycję Naszych włosów. Osłabienie oraz wypadanie włosów może być spowodowane brakiem witamin, aminokwasów lub minerałów. Jeśli borykasz się z problemy dotyczącymi włosów, skóry czy paznokci, warto zastanowić się nad odpowiednio zbilansowaną dietą. Nie chodzi o to, żebyś udała się prosto do dietetyka i zamówiła dietę. Wprowadź do swojego codziennego jadłospisu świeże owoce, warzywa oraz zdrowe tłuszcze, a włosy na pewno Ci się odwdzięczą ;)

 

  • Włosy myjemy w letniej wodzie a na koniec wieńczymy mycie zimnym prysznicem aby zamknąć łuski. Co prawda mokre włosy przeczesujemy grzebieniem ale raczej jest to na zasadzie kilku pociągnięć aby je „ogarnąć” :)
    Podcinanie końcówek to straszna sprawa! Zwłaszcza jeśli na każdy cm czeka się z utęsknieniem. Nie stosujemy zbyt wielu zabiegów a dieta u nas to podstawa… Czyli nie jest tak źle z naszymi włosami :D

  • Podcinanie końcówek jest szalenie ważne, po dekoloryzacji sama ścięłam już sporą długość, ale teraz włosy wyglądają po prostu zdrowo :)